Niebezpieczna substancja wylała się na drogę w Wielkopolsce. Interweniowali strażacy

żrąca substancja fot. OSP KSRG Gola

Strażacy z Gostynia i Czachorowa przez kilka godzin neutralizowali żrącą substancję chemiczną, która rozlała się na powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych w strefie gospodarczej w Czachorowie.

Strażacy otrzymali wezwanie 15 kwietnia o godzinie 13.50. W drodze w jednym z zakładów w strefie gospodarczej w Czachorowie podczas transportu żrącej substancji do samochodu jedna z beczek przewróciła się, a przez uszkodzony zawór wylała się jej zawartość.

Jak informuje portal „gostyn24”, substancja rozlała się na powierzchni około 800 metrów kwadratowych i na pomoc wezwano straż pożarną. Do Czachorowa skierowano dwa zastępy JRG Gostyń i tyle samo z OSP KSRG Gola. Strażacy z pomocą piasku zneutralizowali substancję i zebrali ją łopatami do pojemników, zabezpieczywszy uprzednio studzienki kanalizacyjne, by nic nie przedostało się do ścieków. Akcja trwała około 4,5 godziny.

Według informacji portalu substancją, która wyciekła, jest silnie działający środek do czyszczenia rur. Podczas stosowania do w przestrzeniach zamkniętych należy zabezpieczyć drogi oddechowe specjalnym aparatem, ale na zewnątrz to nie jest niezbędne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: