piątek, 23 lutego, 2024

Nie będzie nocnych wyścigów na Morasku? UAM mówi: “dość”

Od 15 stycznia na Kampusie Morasko będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Uczelni chodzi o ukrócenie nocnych wyścigów samochodów, które często odbywały się na terenie kampusu.

Na hałas spowodowany nielegalnymi nocnymi wyścigami narzekali okoliczni mieszkańcy, niejednokrotnie na Morasku interweniowali też policjanci. Teraz i nielegalne wyścigi, i hałas mają przejść do historii – UAM wprowadza ograniczenia w poruszaniu się samochodem po terenie kampusu – od 15 stycznia wyjazd i parkowanie na terenie kampusu nocą, od godziny 21.00 do 6.00 rano będą możliwe tylko dla pojazdów posiadających upoważnienie wydane przez UAM, a także pojazdów służb miejskich i MPK .

– Mówimy o wjeżdżaniu i parkowaniu – podkreśla dr Marcin Wysocki, kanclerz UAM. – Upoważnione będą tylko samochody, zarówno pracowników uniwersytetu, jak i tych, którzy złożą odpowiednie zapotrzebowanie na taki wjazd i parkowanie, oraz służb miejskich i MPK. Te pojazdy będą mogły w godzinach nocnych poruszać się po kampusie. Dla pozostałych pojazdów wjazd na kampus w godzinach od 21.00 do 6.00 będzie niemożliwy. Nie ukrywam, że jest to wynik rozmów prowadzonych między uniwersytetem a policją i ma to być jeden ze sposobów na przeciwdziałanie “nocnym lotom”, czyli wyścigom samochodów, które odbywały się notorycznie na Kampusie Morasko.

Kanclerz UAM przypomina, że zasady ruchu na Kampusie są takie same jak na drodze publicznej. A to oznacza, że za niezastosowanie się do znaku drogowego B-1 (zakaz ruchu) policja może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Źródło: UAM
Strona głównaPoznańNie będzie nocnych wyścigów na Morasku? UAM mówi: "dość"