Nie będzie już La Ruiny i Raju na Świętym Marcinie

Święty Marcin remont Poznań fot. Sławek Wąchała

Lokal słynący z serników znika z centrum Poznania. Poinformował o tym… następca, Gotuyam Lokal, który obejmie siedzibę przy Świętym Marcinie po La Ruinie i Raju.

Właściciele lokalu słynęli jako osoby angażujące się w społeczne akcje, wspierali Strajk Kobiet i Strajk Klimatyczny – ale zdaniem pracowników nie szanowali własnego personelu. Na forum opisywali, jak byli zatrudniani za najniższe stawki, a reszta pensji była płacona „pod stołem”, jak musieli pracować po 17 godzin, a gdy zwracali uwagę, że to za długo, byli straszeni zwolnieniem lub sądami. Jedna z pracownic, która poszła na zwolnienie lekarskie, miała zostać wyrzucona z pracy.

Sprawą traktowania pracowników zajęła się inspekcja pracy, a właściciele lokalu opublikowali długi post z przeprosinami na swoim profilu na Facebooku – po czym zlikwidowali konto i zamilkli. Teraz okazało się, że został zlikwidowany także lokal.

„To nie będzie już 'La Ruina i Raj’, ale pójdziemy mocno ich śladem i będziemy Was karmić kuchnią naszych podróży skupioną głównie na azjatyckim streetfoodzie” – zapewniają nowi najemcy z Gotuyam Lokal. – „Będą nowości, hity i sprawdzone szlagiery. Będzie alko i egzotyczne napitki. Będzie muzyka i fajni ludzie. Będzie Wam z Nami dobrze”.

Nowy lokal zacznie działać od 1 kwietnia.

Podziel się:

Źródło: FB