Neckermann Polska ogłasza upadłość. Co z klientami?

Jeszcze dwa dni temu prezes zarządu Neckermann Polska zapewniał, że sytuacja spółki jest w stabilnej sytuacji. Dziś Neckermann Polska zdecydował się na ogłoszenie upadłości.

Zamieszanie w Neckermann Polska jest związane z upadkiem biura podróży Thomas Cook, które było powiązane z polskim biurem. Dzisiaj Maciej Nykiel, prezes zarządu opublikował komunikat w którym poinformował, że i polskie biuro jest zmuszone zakończyć swoją działałność.

Sytuacja jest obecnie dość trudna, ponieważ za granicą może przebywać nawet 3,6 tys. klientów z Polski! – W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych – czytamy w oświadczeniu.

W Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim został w poniedziałek powołany sztab kryzysowy, który będzie teraz nadzorował powrót turystów do Polski. Neckermann Polska był ubezpieczony w firmie Allianz i to właśnie środki z ubezpieczenia mają zostać wykorzystane do sfinansowania operacji (25 milionów złotych). Jeżeli okaże się, że ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów, wówczas wykorzystany zostanie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Pieniądze mają zostać wydane na powroty klientów biura podróży do Polski, ale również zwrot zaliczek, które klienci wpłacali na wyjazdy, które jeszcze się nie odbyły.

Podziel się:

Ostatnio dodane: