Narodowy Marsz Wolności przejdzie przez Poznań

Plac Adama Mickiewicza Poznań fot. ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Upamiętnienie wydarzeń z 28 czerwca 1956 roku i podpisania traktatu w Wersalu – taki jest cel Narodowego Marszu Wolności. Marsz przejdzie przez Poznań 28 czerwca od bramy HCP z przystankiem przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich do placu Adama Mickiewicza.

Jak informują organizatorzy – Stowarzyszenie Marsz Powstania Wielkopolskiego – marsz ma upamiętnić tragiczne wydarzenia z czerwca 1956 roku oraz podpisanie traktatu w Wersalu przez Ignacego Paderewskiego oraz Romana Dmowskiego w 1919 roku, dwie niezwykle ważne daty dla historii regionu, które ukształtowały jego historię.

Uczestnicy marszu – a zaproszeni są wszyscy chętni poznaniacy – wyruszą 28 czerwca o godzinie 19.00 spod bramy HCP w Poznaniu, przejdą między innymi przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, a zakończą marsz na placu Adama Mickiewicza przed Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956.

“W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców” – informują organizatorzy. – “Będzie to okazja nie tylko do refleksji nad naszą nad naszą przeszłością, ale także do okazania naszego patriotyzmu. Podczas marszu będzie można podziwiać również zabytkowy tramwaj, który będzie obwieszony polskimi flagami i będzie jechać w marszu”.

Podziel się: