Najwyższą emeryturę w kraju dostaje poznaniak. „Poznańska pracowitość”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Płacił składki przez 57 lat, 9 miesięcy i 2 dni, a na emeryturę przeszedł w wieku 78 lat. To plus wykonywany i dobrze płatny zawód – informatyk – zapewniło emerytowi z Poznania najwyższą emeryturę w kraju. Wyższą nawet niż pensja premiera RP.

Jak informuje Interia Biznes, powołując się na informacje otrzymane od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, najbogatszy emeryt jest poznaniakiem i informatykiem z zawodu, a płacił swoją składkę emerytalną przez 57 lat, 9 miesięcy i 2 dni. Przeszedł na emeryturę w wieku 78 lat. To wszystko zaowocowało emeryturą w wysokości 27 635,90 zł brutto miesięcznie, czyli 22 776,86 zł „na rękę”. Dla porównania podano pensję premiera RP – miesięcznie to nieco ponad 17 tys. zł brutto.

Jeśli chodzi o panie, to rekordzistką jest mieszkanka z Bydgoszczy, która przeszła na emeryturę w wieku 81 lat – po 61 latach pracy. Jej emerytura brutto wynosi 26 800 zł brutto – czyli 22 090 zł „na rękę”.

Informację opublikowała nie tylko Interia Biznes, ale i Urząd Miasta Poznania na oficjalnym miejskim profilu na Facebooku.
„Najwyższa emerytura w kraju należy do poznaniaka” – poinformowało miasto ze zrozumiałą dumą. – „Okazuje się, że rekordzista może liczyć na świadczenie, które przebija miesięczną pensję polskiego premiera i wynosi: 22 776,86 zł „na rękę”. Mężczyzna pracował bardzo długo – składki płacił przez 57 lat, 9 miesięcy i 2 dni. Poznańska pracowitość”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: