Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni Poznańskiej fot. M. Zając

Najpiękniejsze koty w palmiarni. Gigantyczna kolejka! (ZDJĘCIA)

Egzotyczne sfinksy, puchate brytyjczyki i rosyjskie błękitne o efektownym futrze. W Palmiarni Poznańskiej od godziny 10.00 do 16.00 można było podziwiać najpiękniejsze rasowe koty.

Spotkanie z kotami w palmiarni przygotował Poznański Klub Kotów Rasowych „AmoFeles”. Odwiedzający mogli więc nie tylko podziwiać urodę kotów kilku ras, ale także poszerzyć swoją wiedzę na temat kotów – klub tworzą doświadczeni hodowcy i miłośnicy kotów, pasjonaci wystaw, również z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu klubu felinologicznego, działają pod patronatem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia (FPL) zrzeszonej w międzynarodowej organizacji Fédération Internationale Feline(FIFE), należącej do World Cat Congress(WCC).

Możliwość obejrzenia kocich piękności przyciągnęła wielu poznaniaków – do tego stopnia, że chętni musieli swoje odczekać w naprawdę długiej kolejce. Ale stanie w kolejce w parku Wilsona podczas jednego z nielicznych jeszcze w tym roku słonecznych dni – to była sama przyjemność…

Źródło: mat. pras.