Najpiękniejsze konie i sportowe emocje. Na MTP trwa Cavaliada

Cavaliada fot. MTP

Który koń przeskoczy ponad 2-metrowy mur, który najszybciej pokona parkur i który PKO Bank Polski Grand Prix? Tego wszystkiego dowiedzą się ci, którzy odwiedzą Cavaliadę Poznań na MTP. Impreza trwa od 15 do 18 grudnia.

Przypomnijmy, że Cavaliada Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Poznańska impreza jest największa – na dwóch arenach wystąpi prawie 600 koni, a widzowie będą mogli podziwiać zmagania w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i woltyżerce. Będą też konkursy i pokazy.

– Podczas codziennych bloków pokazowych będzie można zobaczyć m.in.: kaskaderów konnych Apolinarski Group, pokazy Working Equitation, pokaz ujeżdżenia, który przygotowała Sandra Sysojeva z Litwy, jednak największą gwiazdą pokazów w Poznaniu będzie Blanka Satora ze swoim spektaklem hiszpańskiej szkoły jazdy – mówił przed imprezą Jakub Patelka, dyrektor Cavaliada Tour. – Blanka Satora zaprezentuje również króla Ciuciu, najmniejszego konika na świecie. Mierzy on 55 cm, waży 60 kg i ma ponad 16 lat.

Na najwięcej emocji mogą jednak liczyć miłośnicy sportowych zmagań, bo będą się one odbywały przez cztery dni na dwóch arenach. Cavaliada to jedyny cykl zawodów halowych w tej części Europy autoryzowany przez Światową Federację Jeździecką.

Podczas zmagań w ramach zawodów trzygwiazdkowych rozgrywane są trzy rundy (od 135 do 160 cm). Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. To piątkowa duża runda (150 cm) zaliczana do Cavaliady Tour, sobotni finał średniej rundy (145 cm) i niedzielny konkurs PKO Bank Polski Grand Prix. Ten ostatni zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej LR (grupa C – 80 punktów za I miejsce), a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do rankingu Cavaliada Tour.

W programie nie brakuje oczywiście także konkursów o charakterze widowiskowym: Potęgi Skoku i Speed & Music, sztafety, w której dzieci na kucykach rywalizują w drużynach z dorosłymi „gwiazdami”, konkursy powożenia zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenia, WKKW oraz woltyżerki. Po raz pierwszy odbywają się też zawody Cavaliada Hobby Horse, rozgrywane od piątku do niedzieli w pięciu różnych konkursach – Kids, mini LL, LL, L i Potęga Skoku.

Dodatkowymi atrakcjami są pokazy mody jeździeckiej, strefa animacji dla dzieci, strefa gastronomiczną czy spotkania z zawodnikami, gdzie można zdobyć autografy największych jeździeckich gwiazd. Cavaliadzie jak zawsze towarzyszą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, w których bierze udział ponad setka wystawców.

Podziel się:

Ostatnio dodane: