Najpiękniejsze klasyki motoryzacji na MTP (ZDJĘCIA)

RETRO MOTOR SHOW fot. MTP

Klasyczne i wiekowe samochody, stare motocykle, zachowane detale i pokazy renowacji. Tak wygląda tegoroczny Retro Motor Show, który po dwóch latach przerwy wrócił na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

To już piąta edycja imprezy, na której można oglądać skarby takich miłośników motoryzacji jak Austor, Giełda Klasyków, Porsche Club Poland, Bawaria Racing Power, Fabryka Klasyków, Citroen Oldtimer Club Polska czy Automobilklub Wielkopolski. I nie tylko oglądać: na Giełdzie Pojazdów Zabytkowych będą też auta na sprzedaż. Chętni mają więc spore szanse na to, by odjechać z targów nowym-starym autem.

A jakie samochody zobaczymy na targach? Na przykład 92-letniego Rolls-Royce Phantom, czterodrzwiową limuzynę z 1927 r., bardzo rzadkie modele mustangów, które zaprezentuje Mustang Klub Polska, najpiękniejsze jaguary, cadillaki, porsche, mercedesów i audi – wszystkie te luksusowe samochody, które zwykle mamy okazję oglądać tylko w filmach. Są też harleye, zabytkowe pojazdy wojskowe i wozy strażackie, a także legendarny Ursus C45. Ale są też trabanty, polonezy czy maluchy z czasów PRL-u.

Poza pojazdami w retro-nastrój wprowadzać też będzie klimatyczna muzyka w połączeniu ze strojami i tańcami sprzed kilku dekad. „Każdy, kto odwiedzi targi, poczuje się, jakby cofnął się w czasie. To nie będzie zwykła wystawa samochodów. To będzie wycieczka po historii motoryzacji” – zapewniają organizatorzy.

Retro Motor Show
5-7 listopada 2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5 i 6 (wejście Holem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego, oraz od ul Bukowskiej)
Godziny otwarcia:
piątek: 11:00 – 19:00
sobota: 10:00 – 18:00
niedziela: 10:00 – 17:00

Źródło: MTP

Podziel się: