Na Szachtach w Poznaniu powstał niezwykły plac zabaw (ZDJĘCIA)

plac zabaw, Szachty fot. ZZM

Nowy plac zabaw dla dzieci został właśnie oddany do użytku na Szachtach, obok wieży widokowej. Jest niezwykły, bo całkowicie naturalny – wszystkie zabawki zostały wykonane z naturalnego, nieimpregnowanego drewna.

Plac zabaw tworzą drewniane urządzenia zabawowe: huśtawka, bocianie gniazdo, drewniany domek i bujaki, a także elementy poprawiające sprawność ruchową i rozwijające wyobraźnię najmłodszych gości placu zabaw na Szachtach. Ponieważ jest z drewna – całkowicie wtapia się w otoczenie i stanowi całość z otaczającą roślinnością.

Takie zresztą było główne założenie jego projektantów: wpisanie go w otoczenie natury z jak najmniejszą ingerencją w przyrodniczą przestrzeń.
– Nowy plac odgrywa ważną rolę, ponieważ uzupełnia teren wokół wieży widokowej o przestrzeń dla najmłodszych – podkreśla Marta Laszkiewicz, inspektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Warto podkreślić, że plac zabaw został wykonany z modrzewia alpejskiego, z surowego, nieimpregnowanego drewna. Modrzew alpejski to bardzo mocne drzewo, dzięki czemu jest bardziej odporne na czynniki atmosferyczne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: