Na Łazarzu będzie więcej zieleni. Kiedy rozpoczną się prace?

Karwowskiego, Łazarz, nowe nasadzenia fot. ZDM

Ponad 500 metrów kwadratowych ulicy Karwowskiego w Poznaniu, łączącej Łukaszewicza i Kolejową, zostanie odbrukowane i obsadzone zielenią – w tym dwoma drzewami. Prace rozpoczną się ostatniego dnia listopada.

– Na ul. Karwowskiego odbrukowany będzie obszar, który nie jest wykorzystywany przez pieszych i parkujące auta – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. – Najwięcej miejsca pod nasadzenia zyska północna strona ulicy, gdzie w ramach wdrażania na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania przeniesiono miejsca postojowe z chodnika na jezdnię.

Na ulicy Karwowskiego nie ma zbyt wiele słońca, dlatego posadzone zostaną tutaj cieniolubne byliny i krzewy, a istniejąca aleja lipowa będzie uzupełniona dwoma nowymi drzewami. Wykonawca będzie także miał obowiązek pielęgnowania posadzonych roślin przez rok.

Prace na ul. Karwowskiego rozpoczną się 30 listopada i potrwają do połowy grudnia. Ich koszt to 190 tysięcy złotych. Projekt jest realizowany we współpracy z Radą Osiedla św. Łazarz.

Podziel się:

Ostatnio dodane: