Na Jeżycach znaleziono ludzki szkielet. Sprawą zajmuje się Archiwum X

rekonstrukcja wyglądu mężczyzny z Jeżyc fot. policja Poznań

Na terenie ogródków działkowych w czerwcu znaleziono szkielet mężczyzny. Policjanci z Archiwum X KWP w Poznaniu ustalają tożsamość oraz okoliczności śmierci, a specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej zrekonstruowali twarz zmarłego. Czy ktoś go rozpoznaje?

Przypomnijmy, że szkielet znaleziono 16 czerwca na terenie ogródków działkowych przy ulicy Złotowskiej w Poznaniu.
– Badania antropologiczne i genetyczne przeprowadzone przez poznański Zakład Medycyny Sądowej wykazały, że to szkielet mężczyzny, który w chwili zgonu miał ok. 45-55 lat, mierzył ok. 170 centymetrów wzrostu i miał liczne, powstałe za życia, braki w uzębieniu – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Ponadto szkielet posiadał charakterystyczne zespolenia implantacji (trzech drutów „KIRSCHNERA”) w kości promieniowej prawej ręki, co świadczy o przebytym zabiegu ortopedycznym po złamaniu. Badania wykazały również, że do zgonu mężczyzny doszło w przedziale czasowym 10-20 lat temu. Bezpośrednia przyczyna śmierci pozostaje nieznana.

Sprawą znalezionego szkieletu zajmują się policjanci z Archiwum X. Dzięki współpracy z Zakładem Medycyny Sądowej w Poznaniu i ekspertyzie medyczno-sądowej w zakresie badań identyfikacyjnych na podstawie kości czaszki, sporządzono komputerową rekonstrukcję przybliżonego wizerunku mężczyzny.

Policjanci publikują przygotowany wizerunek i proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny lub okoliczności związanych z jego śmiercią. Informacje można przekazywać telefonicznie pod nr telefonu: 572-900-236 lub 47 7713086, lub też za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: archiwum.x@po.policja.gov.pl.

Podziel się: