Na drogach nadal bardzo ślisko! ZDM ostrzega

śliskie drogi fot. ZDM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na ulicach Poznania całą noc trwały działania zmniejszające śliskość nawierzchni. Nadal jednak pada marznący deszcz, jest ślisko i ZDM apeluje do kierowców o ostrożność.

Prace w nocy były prowadzone między innymi na sieci dróg strategicznych oraz na chodnikach, a obecnie są ponawiane na jezdniach, chodnikach i drogach rowerowych. Sprzęt wyjeżdża także tam, gdzie problem śliskiej nawierzchni zgłaszają mieszkańcy.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś w ciągu dnia nadal będzie ślisko, bo ma padać marznący deszcze i mżawka wywołujące gołoledź, a temperatury w Poznaniu będą się utrzymywać w okolicach zera stopni.

To wszystko sprawi, że nawierzchnie ulic, chodników i dróg rowerowych mogą być oblodzone, więc kierowcy, piesi i rowerzyści muszą zachować szczególną ostrożność. ZDM przypomina też właścicielom i zarządcom nieruchomości, że chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości, muszą odśnieżać i usuwać z nich lód. Obowiązek taki nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Niewywiązywanie się z niego grozi otrzymaniem mandatu od straży miejskiej.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima przyjmowane są: tel. 61 64 77 231, 61 646 33 44, mail: zima@zdm.poznan.pl.

Źródło: ZDM