Muzyka filmowa, Grażyna Łobaszewska i Adam Nowak. Na co warto się wybrać w tygodniu?

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała-4

Halloweenowe tematy rządzą w kinach, a dla tych, którzy nie chcą się bać “Nowy York. Prohibicja” Teatru Roma, koncert Grażyny Łobaszewskiej i Adama Nowaka i stand up Olki Szczęśniak. W tym tygodniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Poniedziałek, 30 października

Koncert muzyki filmowej
Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14, Poznań
30 października @ 17:00, 20:00

Koncert Muzyki Filmowej – The music of Hans Zimmer & John Williams & Ennio Morricone to pierwszy w Polsce koncert muzyki filmowej poświęcony gigantom współczesnej muzyki kina. Batman czy Superman, Piraci z Karaibów czy Harry Potter – daj się porwać muzyce!
Szczegóły tutaj

Nowy Jork. Prohibicja
Teatr Wielki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań
30 października @ 17:00, 20:00

Sto lat temu Nowym Jorkiem rządziły jazz, mafia i prohibicja. Musical Teatru Muzycznego Roma to magiczna podróż do tych niezwykłych czasów.
Szczegóły tutaj

Dobry piesek!
CK Zamek – Sala 2 – Audiowizualna, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
30 października @ 18:00

Z pozoru Christian to idealny kandydat na chłopaka czy męża: jest młody i przystojny, dba o tężyznę fizyczną, odziedziczył po rodzicach miliony, w dodatku kocha pieski i opiekuje się swoim psem, Frankiem. Tylko że Frank nie jest zwykłym psem – jest dorosłym facetem przebranym w kostium psa, którego Christian traktuje jak zwierzę…
Szczegóły tutaj

NORGE PÅ LANGS – 3000 KM PIESZO PRZEZ CAŁĄ NORWEGIĘ Agnieszka Dziadek
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
30 października @ 19:00

Ani rekordowa pokrywa śnieżna, ani najbardziej deszczowe lato od 100 lat nie przeszkodziły Agnieszce Dziadek w realizacji kolejnego długodystansowego projektu. W 104 dni przeszła wzdłuż Norwegię, najdłuższy kraj Europy.
Szczegóły tutaj

KONCERT ZADUSZKOWY
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
30 października @ 19:00

Zapraszamy na przepiękny i wzruszający koncert zaduszkowy, podczas którego premierowo zostaną zaprezentowane utwory Gosi Marciniak i Kuby Marciniaka z płyty “Impressions”.
Szczegóły tutaj

Piosenki o Ludziach z duszą
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, Poznań
30 października @ 20:00

Po prostu Piosenki o nas, o Ludziach z duszą! Nie zabraknie wspólnych, wzruszających, niespotykanych dotąd wykonań. Grażyna Łobaszewska – śpiew, Adam Nowak – śpiew, Maciej Kortas – gitary, Paweł Urowski – bas, Michał Szczeblewski – perkusja.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 31 października

BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
31 października @ 18:00

Czy przygotowywane z wielką pompą wesele Ziuni i Siutka przerwie panowanie ciszy, ożywi lokalną społeczność i zakończy martwy sezon tradycyjnym „…i żyli długo i szczęśliwie”? A może postępującej apokalipsy nie da się już powstrzymać? Jedno jest pewne: nadciąga nieproszony gość weselny: zło.
Szczegóły tutaj

Mów do mnie
Kino Pałacowe – Sala 1, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
31 października @ 19:00

Tajemnicza zabalsamowana ręka pozwala grupie przyjaciół wprowadzać w swoje ciała duchy nieżywych. Jednak kiedy złamią reguły gry, życie każdego z nich zamieni się w koszmar.
Szczegóły tutaj

100-lecie Warner Bros: Duch
Kino Pałacowe – Sala 1, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
31 października @ 21:00

Upiorne drzewo stojące za oknem próbuje zjeść chłopca, a mała dziewczynka oglądając telewizję zostaje porwana przez tytułowego ducha. Rodzice dziewczynki postanawiają wezwać na pomoc parapsychologów, którzy odkrywają, że ich dom stoi na starym indiańskim cmentarzu.
Szczegóły tutaj

Środa, 1 listopada

PRZEJŚCIA | FILOZOFICZNA ŚRODA Z GUTEK FILM
Kino Muza w Poznaniu – SALA 1, ul. Święty Marcin 30, Poznań
1 listopada @ 20:00

Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków. Gwiazda europejskiego kina Franz Rogowski, rozsławiony filmem „Pachnidło” Ben Whishaw oraz znana z „Życia Adeli” i „Pięciu diabłów” Adèle Exarchopoulos tworzą erotyczny trójkąt, w którym seks i uczucia dają wybuchową mieszankę.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 2 listopada

Olka Szczęśniak: “Skąpiec Poznawczy”
Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14, Poznań
2 listopada @ 18:00, 21:00

Każdy z nas nosi w sobie ”skąpca poznawczego”. Upraszczamy rzeczywistość, posługując się schematami i stereotypami, żeby zaoszczędzić sobie czasu i energii. W wielu przypadkach skąpiec się przydaje, czasem jednak wprowadza w błąd i działa na naszą niekorzyść.
Szczegóły tutaj

Show szalonych naukowców
Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
2 listopada @ 18:00

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko.
Szczegóły tutaj

BOHDAN SMOLEŃ. W CIENIU SCENY
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
2 listopada @ 18:15

“Bohdan Smoleń. W cieniu sceny” Ksawerego Szczepanika to przejmujący obraz słynnego artysty kabaretowego, który choć rozśmieszał tysiące Polaków w trudnych politycznie czasach, to sam przeżywał wiele dramatów.
Szczegóły tutaj

SKRZYPEK NA DACHU
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
2 listopada @ 19:00

Skrzypek na dachu, jest znany wszystkim ludziom na całym świecie. Każda jego nowa odsłona bije rekordy popularności i przyciąga coraz więcej chętnych do teatrów. Jednak historia, jaką opowiada, za każdym razem różni się w teorii małymi szczegółami, w praktyce prawie wszystkim.
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: