Murowana Goślina: Znamy wyniki referendum

Dariusz Urbański fot. UM Murowana Goślina

W minioną niedzielę w Murowanej Goślinie odbyło się referendum wyborcze – część mieszkańców chciała odwołania Dariusza Urbańskiego, urzędującego burmistrza Murowanej Gośliny. Jednak burmistrz nie straci stanowiska. Dlaczego?

Jak informuje telewizja WTK, zdecydowała większość mieszkańców Murowanej Gośliny chciała odwołania Dariusza Urbańskiego i całej rady miejskiej. Z 3650 osób, które wzięło udział w referendum, aż 3522 zagłosowało za jego odwołaniem. Tylko 90 osób było za pozostawieniem go na stanowisku. Podobne proporcje były w głosowaniu dotyczącym odwołania miejskich radnych.

Jednak ostatecznie ani do odwołania radnych, ani odwołania burmistrza nie dojdzie, ponieważ frekwencja w referendum była zbyt niska. Zgodnie z prawem by wyniki referendum obowiązywały, musiałoby pójść do urn przynajmniej 60 proc. tych osób, które wzięły udział w ostatnich wyborach samorządowych. W Murowanej Goślinie zagłosowało wówczas nieco ponad 8 tysięcy mieszkańców, a więc teraz do urn powinno pójść około 5 tysięcy osób. Zabrakło więc sporo ponad tysiąc głosów.

Mieszkańcy Murowanej Gośliny chcieli odwołać burmistrza z powodu jego kontrowersyjnych działań, które oburzyły lokalną społeczność: wysyłanie płatnych SMS-ów ze służbowych telefonów, by poprzeć pracownicę urzędu w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” czy zdjęć, na których widać było burmistrza wciągającego biały proszek, choć on sam zapewniał, że to nie były narkotyki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: