Murowana Goślina: Przebudowa wiaduktu w ul. Gnieźnieńskiej. Będą utrudnienia w ruchu!

remont fot. ZDM
Rozbiórka i starego i budowa nowego wiaduktu rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 22 grudnia. Przez ten czas kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

W poniedziałek 29 czerwca, jak informuje Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, rozpocznie się rozbiórka wiaduktu i do końca 2020 roku za kwotę ponad 8 mln zł wybudowany zostanie nowy wiadukt. Prace rozbiórkowe, ze względu na wytyczne PKP prowadzone będą w weekendy w godzinach nocnych.

Po przebudowie będzie on posiadał dwa czterometrowej szerokości pasy ruchu. Dodatkowo piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji chodnik i ścieżkę rowerową – po przeciwległych stronach drogi. Inwestorem zadania jest powiat poznański.

Objazd od dnia 29 czerwca do dnia 22 grudnia 2020 r. prowadzić będzie ulicami Kolejową, Polną i Gnieźnieńską (odcinek od strony Boduszewa).

W dniach 10-12 oraz 17-19 lipca na linii kolejowej nr 356 na odcinku Bolechowo – Murowana Goślina wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy zatrzymywać się będą na ul. Kolejowej w obrębie dworca PKP oraz na ul. Długiej w obrębie ronda na obecnie funkcjonujących przystankach.

UMiG Murowana Goślina, el