Można parkować przed szpitalem w Poznaniu. Bezpłatnie!

Jarochowskiego fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył trzy koperty przed wejściem do szpitala Świętej Rodziny na ul. Jarochowskiego. Można na nich bezpłatnie parkować, ale najwyżej przez 15 minut, by przywieźć albo odebrać pacjenta.

Łazarz jest objęty Strefą Płatnego Parkowania, jednak mimo to nie zawsze można znaleźć miejsce w pobliżu szpitala, by wysadzić pacjenta lub go odebrać – a wielu z nich nie jest w stanie przejść kilkudziesięciu metrów do zaparkowanego samochodu. Dlatego ZDM wyznaczył trzy koperty przed szpitalem, by przywożący chorych lub ich odbierający mogli się tam zatrzymać bezpłatnie.

„Koperty wyznaczone zostały przy ulicy i nie są objęte płatnością, tak jak sąsiednie miejsca w strefie płatnego parkowania (SPP) na Łazarzu” – informuje ZDM. – „Jednak bezpłatnie można na nich parkować tylko do 15 minut, a następnie miejsce powinno zostać zwolnione – tak by mogli zatrzymać się na nim kolejni kierowcy. Nad tym, by nie został przekroczony czas postoju czuwają kamery. W przypadku zatrzymania się na dłużej niż kwadrans sygnał informujący o takim fakcie wysyłany jest do najbliższego kontrolera strefy płatnego parkowania, który wystawi wezwanie za przekroczenia czasu postoju w SPP”.

Jak przypomina ZDM, podobne rozwiązania funkcjonują od ponad roku przy szpitalach na ulicach Długiej i Garbary i tam się dobrze sprawdziły, dlatego takie samo rozwiązanie zostanie wprowadzone na Łazarzu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: