Mosty, Kamil Hussein, Scowl i Festiwal Sztuki Ludowej. Na co wybrać się w Poznaniu 7-10 sierpnia?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Scena nad Rusałką zaprasza na dwa koncerty: Mosty i Kamila Husseina, w różnych miejscach miasta będzie można złapać występy zespołów z całego świata, które przyjadą na XVI Festiwal Sztuki Ludowej. Do tego jeszcze koncerty Scowl, Still Corners, Evildead i Briana Jacksona. To będzie ciekawy weekend!

Poniedziałek, 7 sierpnia

SCOWL
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
7 sierpnia @ 20:00

W kwietniu dowodzona przez wokalistkę Kat Moss grupa Scowl wydała przebojową epkę “Psychic Dance Routine”, a już pod koniec lipca Amerykanie wyruszą w europejską trasę, na której jedynym przystankiem będzie poznański Klub Pod Minogą, gdzie wystąpią już 7 sierpnia.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 8 sierpnia

“Czarnoksiężnik z Krainy Oz” – spektakl teatralny / Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Dziedziniec Zamkowy, Święty Marcin 80/82, Poznań
8 sierpnia @ 11:00

Spektakl na podstawie powieści Lymana F. Bauma opowiada o podróży Dorotki, dziewczynki mieszkającej w stanie Kansas, która dzięki splotowi zdarzeń przenosi się z szarego Kansas do kolorowej, sztucznej i magicznej Krainy Oz. Chcąc odnaleźć drogę powrotną do domu, Dorota spotyka zarówno dobre, jak i złe postaci.
Szczegóły tutaj

PORADY NA ZDRADY 2
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
8 sierpnia @ 15:30

Poradnia dla kobiet ze złamanymi sercami działa na pełnych obrotach. W miejsce Maćka, który wspólnie ze swoją ukochaną Kaliną udają się na drugi koniec świata, stanowisko specjalisty od problemów w związkach przejmuje jego brat Franek (Antoni Królikowski).
Szczegóły tutaj

DEICIDE + KATAKLYSM
Klub Muzyczny B17 ul. Bułgarska 17, Poznań
8 sierpnia @ 19:00

Amerykańska legenda death metalu pod wodzą Glena Bentona powróci po wielu latach do Polski, kontynuując tournee z okazji 30-lecia kultowego albumu “Legion”. Muzycy zagrają 8-ego sierpnia w poznańskim klubie B17, a 9-ego sierpnia we wrocławskim klubie Zaklęte Rewiry w towarzystwie kanadyjskiego, death metalowego walca w postaci Kataklysm, a obydwa koncerty otworzy deathcore’owe Brand Of Sacrifice.
Szczegóły tutaj

Środa, 9 sierpnia

XVI Festiwal Sztuki Ludowej – Koncert
Śródka, restauracja Hyćka, Poznań
9 sierpnia @ 19:00

Koncerty muzyczne kapel ludowych:
Cía. De Danza Independiente Fusión Folklórica México – Meksyk
FLOUR D’INMOURTALO – Francja
Inyamibwa Aerg – Rwanda
Ballet Folclorico Raices Nuevas – Argentyna

XVI Festiwal Sztuki Ludowej – Koncert
Ogród Szeląg, Poznań
9 sierpnia @ 19:00

Koncerty muzyczne kapel ludowych:
Rangsagar Performing Arts – Indie
Alma Zahori Costa Rica – Kostaryka
Bursa Uludag University Folk Dance Group – Turcja

STILL CORNERS
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2
9 sierpnia @ 20:00

“The Trip”, “Black Lagoon” czy “The Message” to utwory, które podbiły w ostatnich latach serca entuzjastów dream popu na całym świecie. Ich autorzy, Still Corners, powrócą w sierpniu do Polski na 3 występy, w tym ten w Poznaniu.
Szczegóły tutaj

EVILDEAD
Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
9 sierpnia @ 20:00

Amerykański zespół thrash metalowy Evildead wystąpi w sierpniu w poznańskim klubie Pod Minogą. Na trasie po Starym Kontynencie towarzyszyć im będzie belgijski Powerstroke.
Szczegóły tutaj

BRIAN JACKSON
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
9 sierpnia @ 20:00

Brian Jackson, ikona jazzu i soulu, wystąpi w koncercie 9 sierpnia 2023 roku w CK Zamek w Poznaniu! Artysta zaprezentuje swoje wyjątkowe kompozycje, które stanowiły serce wielu albumów, mających wpływ na muzykę popularną.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 10 sierpnia

WILDECKIE LATO KULTURALNE 2023
Plac Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu
10 sierpnia @ 16:00

Program:
– godz. 16.00 cyrkowe warsztaty dla dzieci – żonglerka, triki na flowersticku, szkolenie w kręceniu talerzykami i flagami.
– godz. 17.30 „Perypetie wesołego mima” – pokaz cyrkowy w wykonaniu Norberta Ogoniaka z grupy Art of Mind.
– godz. 18.00 „Dobrze, lepiej, katastrofa” Teatr Ewolucji Cienia.
Komedia obnażająca absurdy PRLu. Spektakl łączy pokolenia, zapraszamy więc całymi rodzinami od dziecka po seniora!

XVI Festiwal Sztuki Ludowej – Koncert inauguracyjny
Wydział Architektury i Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej ul. Rychlewskiego 2, Poznań
10 sierpnia @ 19:30

Zaprezentują się:
Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej “Poligrodzianie”
Cía. De Danza Independiente Fusión Folklórica México – Meksyk
Rangsagar Performing Arts – Indie
Alma Zahori Costa Rica – Kostaryka
Bursa Uludag University Folk Dance Group – Turcja
Inyamibwa Aerg – Rwanda
FLOUR D’INMOURTALO – Francja
Folk Dance Ensemble NEOGALAKTIKA – Ukraina
Ballet Folclorico Raices Nuevas – Argentyna

Mosty | Kamil Hussein nad Rusałką
Scena nad Rusałką, Poznań
10 sierpnia @ 19:30

Mosty powstały w 2019 roku w Poznaniu. W ich muzyce senny szum przedmieść miesza się z miejskim gwarem, dźwięki rodzinnego stereo z odkrywaniem internetowych inspiracji, spokojna introspekcja z punk rockową ekspresją. Na tym tle snute są historie o sercach złamanych i sklejonych na nowo, kłótniach i przebaczeniach, poszukiwaniu siebie oraz drugiego człowieka.
W kwietniu 2022 roku światło dzienne ujrzałą debiutancka EPka zespołu, surowa i grażowa 2019 EP, będąca podsumowaniem wcześniejszej twórczości składu. W tym momencie wielkimi krokami nadchodzi Zimna Wojna, zapowiadana singlami Małgośka, Afrodyta i Puzzle. Najnowsze LP Mostów odkryje bardziej emocjonalną stronę zespołu czerpiącą więcej z indie rock’a i jangle pop’u.
Mosty to:
Krzysiu Wiśniewski – wokal, piano
Kuba Woryma – gitara
Mateusz Szajerka – gitara
Kajtek Szal – gitara basowa
Kamil Kowalski – perkusja

Kamil Hussein – polski artysta, kompozytor i autor tekstów o syryjskich korzeniach. Tworzy muzykę popową, łączy ją z alternatywnymi elementami. Jego muzyka zmusza do tańca. Inspiruje się zarówno Markiem Grechutą, twórczością The Weeknd jak i francuskim rapem i alternatywą. W twórczości zdecydowanie najważniejsza jest dla niego formuła dobrej piosenki. W 2022 wydał swoje debiutanckie single, w tym świetnie przyjęte przez krytykę, fanów i stacje radiowe – „Nie mówisz ale” oraz,, Wisła ”. Utwory powstały przy ścisłej współpracy z cenionym producentem Bartoszem Dziedzicem. Jako syn Polki i Syryjczyka, co sam chętnie przyznaje – łączy w sobie cechy i poglądy Polaków o różnych upodobaniach politycznych. Z jednej strony zarówno syryjskie jak i tradycyjnie polskie przywiązanie do rodziny, a z drugiej postępowość́, walka o tolerancję, równouprawnienie i prawa grup wykluczonych. Artysta po raz pierwszy zaprezentował swoje utwory na żywo dla tłumnie zgromadzonej publiczności podczas Męskiego Grania 2021 na scenie Radia 357. Jak sam przyznaje: “Poprzez muzykę chciałbym pomagać ludziom i przekazywać istotne dla mnie wartości. Moja twórczość ma wspierać i podnosić na duchu. Z uwagi na to, co przeżyłem, nie boję się oceny i chciałbym, żeby inni ludzie też w ten sposób podchodzili do swojego życia.”
Szczegóły tutaj

Staromiejskie Koncerty Organowe – Grzegorz Bigas
Fara Poznańska, ul. Gołębia 1, Poznań
10 sierpnia @ 19:30

Program: F. Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847) – Allegro d-moll
F. Nowowiejski (1877-1946)- Wstęp do chorału Witaj Królowo op.9 nr 4
Ch. Tournemire (1870- 1939) – Cantilene op.2
J. Brahms (1833- 1897) – O Welt, ich muss dich lassen op.122 nr 11
F. Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847) – Sonata A dur op.65 nr 3
J. S. Bach (1685-1750) – Passacaglia i fuga c moll BWV 582
Grzegorz Bigas – należy do organistów młodego pokolenia. W 2017 roku ukończył naukę w Archidiecezjalnym Instytucie Muzyki Sakralnej w Przemyślu w klasie organów mgr Franciszka Łamasza. Jest absolwentem Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w klasie organów mgr Grzegorza Łobazy, którą ukończył w 2020 roku. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów dr hab. Bartosza Jakubczaka. Pełni posadę organisty w parafii pw. Wszystkich Świętych w Warszawie.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: