Most Dworcowy powinien być czysty!

Paweł Sowa, świeżo upieczony poznański radny, właśnie złożył pierwszą interpelację. Jest poświęcona Mostowi Dworcowemu, który od dawna nie był sprzątany.

Radny zwraca uwagę, że most jest jednym z obiektów najczęściej używanych obiektów przez poznaniaków i odwiedzających nasze miasto gości.
– Jego stan, delikatnie mówiąc, jest daleki od przyzwoitości: nieodmalowany i brudny – mówi Paweł Sowa. – Postanowiłem zadziałać w tej sprawie.

W swojej interpelacji radny apeluje do prezydenta Jaśkowiaka o sprzątanie wiaduktu przynajmniej dwa razy dziennie, szczególnie południowej nitki, prowadzące do budynku dworca, bo jest ona znacznie intensywnej uczęszczana niż północna. Sprzątania wymagają też schody oraz platformy wind.

Radny wnioskuje też o regularny przegląd całej infrastruktury oraz remont schodów prowadzących na plac Dworcowy, barierek na Moście Dworcowym (należy je odmalo️wać, gdyż w wielu miejscach farba już odpadła i pojawiła się korozja; należy je także oczyścić z tzw. „tagów” naniesionych przez wandali). Odmalowania, zdaniem radnego, wymaga także nawierzchnia chodnika, bo pokrywająca go niegdyś czerwona farba wytarła się aż do gołego betonu.

Paweł Sowa przypomina też, że Dworzec Główny w Poznaniu obsługuje rocznie ponad 19,3 milionów pasażerów, a wielu z nich udając się na dworzec lub z niego wracając – korzysta właśnie z Mostu Dworcowego.

„Wszystko to sprawia, że jest to obiekt strategiczny wizerunkowo – jego stan ma wpływ na postrzeganie Poznania przez przyjezdnych – podsumowuje radny. – „Obecnie obiekt ten – po 20 latach mijających od oddania do użytku jego południowej nitki, stanowi raczej anty-wizytówkę naszego miasta”.

Każdy, kto choć raz był na Moście Dworcowym, musi przynajmniej w części zgodzić się z uwagami radnego. Oczywiście to naturalne, że tak intensywnie użytkowany obiekt niszczy się i musi być regularnie remontowany. Jednak co najmniej dziwny, a na pewno bardzo smutny jest fakt, że trzeba aż interpelacji radnego, żeby posprzątać ważny obiekt w centrum miasta…

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: