Mosina: Zdewastowany przystanek

patrol fot. Straż Miejska Mosina
„Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji” – tak strażnicy miejscy z Mosiny komentują dzisiejszą interwencję na ulicy RP Mosińskiej, gdzie został zdewastowany m.in. przystanek autobusowy.

Wydawałoby się, że tak poważna sytuacja jak pandemia nie jest czasem głupich żartów i wybryków, a służby porządkowe mają ważniejsze zadania niż pilnowanie wandali. Niestety, sprawca tego zniszczenia był innego zdania – miał jednak pecha, bo zatrzymali go strażnicy i przekazali policji.

„Wszystkie służby pozostają w pełnej gotowości i współpracują ze sobą” – zapewniają mosińscy strażnicy. – „Także Straż Miejska patroluje teren gminy. Apelujemy jeszcze raz do Mieszkańców o rozwagę i nie wychodzenie z domów bez uzasadnionej konieczności”.

Niestety, mimo informowania o powadze sytuacji nadal widać w Mosinie grupy młodych ludzi, którzy powinni być w domach. Strażnicy zwracają uwagę ich rodzicom, ale nie spotyka się to z dobrym przyjęciem.
„Niektórzy rodzice okazują swe niezadowolenie ze zwracanej im uwagi, aby należycie sprawowali władzę rodzicielską i kontrolowali miejsca pobytu swoich pociech” – przyznają strażnicy.

W związku z występującym zagrożeniem epidemicznym strażnicy miejscy będą pełnili służbę także w niedzielę w godz. 9-17. W przypadku uzasadnionej konieczności czas pracy może ulec wydłużeniu lub uruchomione zostaną dodatkowe służby.

SMM, el

Podziel się: