Mosina: Uwaga, wilki!

wilk fot. pixabay
Czy w mosińskich lasach grasują wilki? Pytanie wcale nie jest bezzasadne – w kilku miejscach turyści napotkali tabliczki ostrzegawcze z napisem „Uwaga, wilki!”.

Sprawę opisuje Gazeta Mosińsko-Puszczykowska, która postanowiła zasięgnąć informacji u źródła, czyli w Wielkopolskim Parku Narodowym. I okazało się, że wilki w lasach wokół Mosiny owszem, są, ale nie na stałe. Są to tak zwane wilki przechodnie, czyli takie, które przez lasy WNP migrują dalej. Od czasu do czasu udaje się jednego lub kilka osobników sfotografować z pomocą fotopułapki, jednak żaden z nich nie został na dłużej. W związku z tym to nie dyrekcja WNP wywiesiła tabliczki ostrzegające przed wilkami.

Do tabliczek nie przyznało się też żadne z okolicznych nadleśnictw i w zasadzie nie wiadomo, kto je wywieszał – tyle że jak sprawa zrobiła się głośna i zainteresowały się nią media, tabliczki dziwnym trafem poznikały wszystkie co do jednej…

Jednak wilka w Wielkopolskim Parku Narodowym można spotkać, i to wcale nie tak rzadko – nawet jadąc szosą przez las. Dyrekcja WNP uspokaja jednak, żeby się nie bać, bo wilki nie atakują ludzi. Jednak lepiej nie wychodzić z samochodu, gdy się już spotka zwierzę, nie wykonywać gwałtownych ruchów i oddalić się spokojnie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: