Mosina ma już komisarza. Premier podjął decyzję

Michał Zieliński, Marcin Lis fot. WUW

Premier Mateusz Morawiecki 30 listopada wyznaczył Marcina Lisa, pracownika WFOŚiGW, do pełnienia funkcji burmistrza gminy Mosina – do czasu wyboru nowego burmistrza i objęcia przez niego obowiązków.

Przypomnijmy: zgodnie z wynikami referendum lokalnego w Mosinie dotychczasowy burmistrz został odwołany ze stanowiska. Zgodnie z prawem w takiej sytuacji wojewoda musi wystąpić z wnioskiem o wyznaczenie osoby komisarza, czyli pełniącej funkcję burmistrza Mosiny do czasu wyborów nowego burmistrza.

Wojewoda Michał Zieliński wnioskiem z dnia 18 listopada 2022 r., przekazanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wystąpił o wyznaczenie do pełnienia tej funkcji Marcina Lisa.

„Marcin Lis jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych na kierunku gospodarka przestrzenna” – czytamy w uzasadnieniu wniosku. – „W latach 1998 – 2014 pełnił funkcję radnego miejskiego w Swarzędzu. Od 2016 był urzędnikiem ds. public relations i marketingu oraz gospodarki mieniem ruchomym w Agencji Mienia Wojskowego, Oddział Regionalny w Poznaniu. Od 2019 roku pracuje jako doradca energetyczny i specjalista ds. kontroli przedsięwzięć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu”.

Jak poinformowało biuro prasowe wojewody – premier 30 listopada podpisał nominację Marcina Lisa na stanowisko komisarza Mosiny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: