defibrylator AED fot. UM Mosina

Mosina: Defibrylator AED na budynku urzędu

W centrum Mosiny, na budynku urzędu miejskiego przy placu 20 Października 1 został zamontowany defibrylator AED, który umożliwia szybką i skuteczną pomoc w przypadkach zagrożenia życia.

Półautomatyczny defibrylator Philips FRx jest prosty w obsłudze: wystarczy zdjąć pokrywę – wtedy włączy się alarm dźwiękowy – wyciągnąć defibrylator i włączyć. Nie potrzeba doświadczenia z zakresu pierwszej pomocy. Urządzenie wydaje jasne polecenia głosowe, krok po kroku prowadzi przez akcję ratunkową, dostosowując tempo do prowadzonych działań.

Urządzenie ma też zabezpieczenia przed niewłaściwym użyciem, by zamiast pomóc – nie zrobić krzywdy pacjentowi. Algorytm analizy SMART sprawdza rytm serca i pozwala na wykonanie defibrylacji tylko wtedy, gdy jest ona zalecana. Aby uzyskać instrukcje dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), wystarczy wcisnąć przycisk informacji („i”). W razie konieczności wykonania defibrylacji, naciśnięcie pomarańczowego przycisku wyzwoli impuls defibrylacyjny. Zawarte w elektrodach czujniki mierzą opór ciała pacjenta i dobierają odpowiednie parametry wyładowania.

Defibrylator ma udokumentowaną możliwość bezpiecznej defibrylacji na metalowych i mokrych powierzchniach, zapewniając bezpieczeństwo akcji ratunkowej bez względu na jej miejsce. Urządzenie można też zastosować wobec dzieci, ponieważ posiada tryb pediatryczny: po jego zastosowaniu włącza się pediatryczny tryb pracy i następuje automatyczne dopasowanie energii defibrylacji i instruktażu RKO (Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa) do ratowania dzieci.

Defibrylator AED znajduje się również przy wejściu do świetlicy wiejskiej w Krośnie przy ul. Piaskowej.

UM Mosina, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze