Moda, uroda i sztuka. Ósme spotkanie Art!show

art!show fot. L. Łada

Czego tam nie było! Doskonałe kosmetyki, oryginalne kreacje, cudownie piękne kapelusze, pokaz mody, a do tego wszystkiego jeszcze koncerty, pyszne ciasta – i żeberka. To był naprawdę artystyczny weekend w Lulu Cafe!

Spotkania na żywo po zamknięciu w czasie pandemii mają obecnie szczególne znaczenie – i doceniły to chyba wszystkie panie, które zawitały w piątek lub w sobotę do Lulu Cafe Lounge Avenida. 10 i 11 września odbywał się tam bowiem ósmy Art!show, impreza od 2018 roku organizowana przez poznańskich artystów i rzemieślników, chcących przybliżyć poznaniakom to, co robią. A ponieważ są oni bardzo wszechstronni, więc równie wszechstronne jest to, co prezentują. Dobrym duchem imprezy były Zofia Kubisiak, malarka i dekoratorka wnętrz oraz główna organizatorka imprezy wspólnie z Bartoszem Seifertem, oraz Elżbieta Włochal, menadżerka Lulu Cafe, dzięki której ta wyjątkowa impreza doszła do skutku.

Tym razem w obszernych wnętrzach Lulu Cafe można było podziwiać zjawiskowe obrazy Zofii Kubisiak, Elizy Mytko, Małgorzaty Wrzesińskiej, Rozalii Nowak (malarstwo) oraz wyraziste rzeźby Norberta Sarneckiego. Było też spotkanie z fotografią, której tajniki zdradzał Bartosz Seifert, a zainteresowani mogli podejrzeć, jak powstają – na oczach widzów! – naturalne kosmetyki firmy “Mazidła”.

Były też kosmetyczne porady ekspertów, a także makijażystki Agnieszki Porębskiej, która na chętnych paniach demonstrowała to, o czym mówi. Stylistka Iwona Grześkowiak doradzała w kwestiach stylizacji ubioru, a miłośnicy kapeluszy mieli swój raj na stoisku firmy Oktopus, gdzie było do wyboru kilkadziesiąt nakryć głowy, z których każde było dziełem sztuki.

Były też koncerty. W piątek wystąpił wspaniały, światowej sławy tenor Voytek Sokolnicki, natomiast w sobotę wystąpili kolejno Stefaniya Abbasowa, obdarzona mocnym, pięknym głosem, a po niej multiinstrumentalista Marcin Lewandowski.

Był też gorąco oklaskiwany pokaz mody, biżuteria Dots Jewelery, ręcznie robione na szydełku przepiękne torebki, szaliki, czapki Anny Kędziory i wiele innych atrakcji. A wszystko to przy pysznej kawie i ciastkach – lub też rozpływających się w ustach żeberkach dla tych, którzy ze słodyczy najbardziej lubią mięso…

– Potrzebujemy takich spotkań – mówi Elżbieta Włochal. – Kontakt ze sztuką czyni człowieka szczęśliwszym, wyzwala w nim dobrą energię, a to po tylu miesiącach pandemii jest szczególnie cenne. Musimy dać sobie odpocząć, a art!show, moda, sztuka, muzyka to najlepszy sposób odpoczynku.

Podziel się: