Młodzieżowy reprezentant Polski będzie grał w Warcie Poznań

Filip Borowski, fot. Piotr Leśniowski, Warta Poznań

Prawy wahadłowy Filip Borowski, młodzieżowy reprezentant Polski, podpisał roczny kontrakt z Wartą Poznań. Został jej zawodnikiem na zasadzie transferu czasowego z Lecha Poznań.

Urodzony w Bydgoszczy zawodnik w październiku skończy 20 lat, ale mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie. W marcu zadebiutował w reprezentacji Polski U-20, ale wcześniej zaliczył osiem występów w kadrach narodowych do lat 16 – tu zdobył bramkę w meczu towarzyskim z Grecją – 17 i 19. W barwach drugiej drużyny Lecha Poznań zagrał w 30 meczach II ligi, a ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec – tam z kolei zaliczył 40 występów. Ma też na koncie 6 spotkań w Pucharze Polski, w tym dwa w pierwszej drużynie Lecha Poznań.

– Filip to jak na swój wiek bardzo ograny na poziomie centralnym piłkarz – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Występuje z prawej strony bloku defensywnego. Przyjście tego zawodnika daje nam dużo większe możliwości przy konstruowaniu składu czy nawet daje opcję zmiany ustawienia. Jest graczem wybieganym, zadziornym w walce o piłkę, a w ofensywie potrafi celnie dograć piłkę w pole karne. Filip przychodzi do nas na roczne wypożyczenie, a w umowie między klubami zostały zawarte różne opcje, które pozwalają skrócić wypożyczenie, jak również dają Warcie możliwość wykupienia zawodnika. Cieszymy się, że udało się wypracować porozumienie satysfakcjonujące wszystkie strony.

W ostatnich dniach Filip Borowski przechodził testy medyczne w klinice Rehasport, po których podpisał kontrakt. 26 lipca dołączył do drużyny trenera Dawida Szulczka.
– Cieszę się, że przychodzę do Warty Poznań – zapewnia zawodnik. – Chcę się rozwijać, a to jest klub, który daje taką możliwość: jest tu bardzo fajna drużyna i bardzo fajny trener. Postaram się to wykorzystać jak najlepiej. Mam nadzieję, że uda mi się zaliczyć kilka asyst w tym sezonie. Przepracowałem cały okres przygotowawczy, grałem też w sparingach. Także jestem gotowy do tego, żeby walczyć o miejsce w składzie i starać się pomóc Warcie.

Filip Borowski ma 179 cm wzrostu. Będzie miał koszulkę z numerem 28. Do Warty Poznań dołączył jako czwarty nowy zawodnik w tym oknie transferowym.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: