Młodzi przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zachęcają do udziału w wyborach

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zaapelowali do ludzi młodych o to, żeby udali się oni na wybory. Jak podkreślają “od trzech lat partia rządząca łamie konstytucję”.

– Niedzielne wybory będą ważne nie tylko dlatego, że wybierzemy radnych miejskich, wojewódzkich, czy prezydenta miasta. Będą ważne, ponieważ będą miały oczywisty kontekst ogólnopolski. Od 3 lat partia rządząca w sposób jaskrawy, wręcz prostacki, łamie konstytucję. Mieliśmy atak na Trybunał Konstytucyjny, na sądownictwo powszechne, w tym Sąd Najwyższy, mamy dzisiaj podejmowane kroki oznaczające de facto wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Nie zgadzamy się na to i chcemy, by z Poznania popłynął mocny sygnał – możemy wygrać z PiSem wyraźnie w samorządzie, a więc możemy wygrać również za rok w wyborach do Parlamentu – powiedział Kamil Kłopocki, kandydat Koalicji Obywatelskiej do rady miasta.

– Partia rządząca od wyborów w 2015 opiera swoją politykę na polityce strachu. Strachu przed innością, przed wszystkim co obce. Ministrowie PiS potrafią nazwać tysiące obywateli sodomitami czy odmieńcami tylko dlatego ze biorą udział w marszach równości i domagają się swoich praw. Sprzeciwiamy się temu! Chcemy naszych miast, naszego kraju otwartego, tolerancyjnego i przyjaznego dla wszystkich! Takiego w którym każdy, niezależnie od orientacji seksualnej, koloru skory czy wyznania czuje się dobrze! Idźmy na wybory aby taki był nas świat – wyjaśnił Bartłomiej Ignaszewski, również kandydujący do rady miasta.

– Pomimo wysokiego poparcia w sondażach głupotą byłoby spoczęcie na laurach i pełna wiara w to, że obronimy samorząd przez PISem nie robiąc nic. Do zrobienia pozostała rzecz najistotniejsza: musimy pójść na wybory. Jako jedni z najmłodszych kandydatów do Rady Miasta apelujemy do wszystkich, lecz w szczególności do naszych rówieśników, czyli pokolenia 20 i 30 latków – idźcie na wybory! Podziękujmy PISowi począwszy od samorządu, bo ten rząd obalą kobiety, ale obalą go też młodzi, otwarci na świat, tolerancyjni i życzliwi. Niech ten sygnał pójdzie właśnie z Poznania 21 października – powiedział Andrzej Prendke, kandydat KO do rady miasta.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze