Mity i opowieści słowiańskie

Jak powstał świat według słowiańskich wierzeń? Jacy bogowie nim rządzili? Tego wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się 22 stycznia w Psie Andaluzyjskim dzięki Karawanie Opowieści.

To właśnie Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści będzie przybliżał nam słowiańską mitologię, grając też na kanklesie i bębnie obręczowym.

“Obecnie jesteśmy w bardzo ciekawym czasie intensywnych poszukiwań naszych korzeni, informacji o tym jak żyli nasi przodkowie i jakie snuli opowieści o stworzeniu świata, powstaniu człowieka, jakie były jego dalsze losy” – wyjaśnia genezę spotkania Szymon Góralczyk. – “Pozbierane z okruchów i ech, ułożone w swego rodzaju mozaikę mity i opowieści, chciałbym Wam przedstawić tego wieczoru”.

Spotkanie rozpocznie się 22 stycznia o 19.00 w Psie Andaluzyjskim przy ul. Nowowiejskiego 17. Przeznaczone jest dla odbiorców w wieku 15+. Bilety po 15 zł do nabycia przy wejściu. Chętni będą mogli także posłuchać słowiańskich opowieści w środę, 23 stycznia, o godzinie 19.30, w tym samym miejscu.

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze