Ministerstwo Zdrowia: Niezaszczepieni przeciwko koronawirusowi dostaną SMS z zachętą do szczepienia

Szczepienie fot. Sławek Wąchała

Ministerstwo poinformowało o rozsyłaniu do osób niezaszczepionych wiadomości SMS, które mają zachęcić do przyjęcia przez nich szczepionki. Wiadomości otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta.

„UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna” – taką wiadomość tekstową na swoje telefony komórkowe otrzymają osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi. Wysyłka SMS-ów rozpoczyna się 29.11 o godzinie 10.00 i potrwa kilka godzin.

– Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski. – Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę.

To kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłano 15,5 mln wiadomości z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978