Minister Łukasz Szumowski podał się do dymisji!

Łukasz Szumowski
Podczas zwołanej na dziś konferencji prasowej minister zapowiedział rezygnację ze stanowiska i powrót do wyuczonego zawodu. Jednak zapowiedział też, że nie zamierza zniknąć z przestrzeni publicznej, jako że mandat poselski.

Minister wyjaśniał, że rozmowy na temat jego odejścia trwały od wielu miesięcy, ale zgodnie z umową, jaką zawarł z premierem – nazwał ją „dżentelmeńską” – miał dokończyć kilka ważnych dla Polski spraw zanim złoży rezygnację, no i nie chciał też odchodzić z powodu pandemii.

Jakie były te ważne sprawy dla Polski – minister nie wyjaśnił. Pandemia zresztą też trwa nadal, a w sytuacji epidemiologicznej Polski nie ma nic, co wskazywałoby, że nasz kraj wychodzi na prostą. W dodatku wczoraj złożył rezygnację ze stanowiska Janusz Cieszyński, zastępca ministra zdrowia. Jednak to wszystko nie wpłynęło na decyzję Łukasza Szumowskiego i dziś podał się do dymisji.

Podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski przypomniał też o zasługach ministerstwa: jego zdaniem to właśnie dzięki jego pracy udało się doprowadzić do tego, że w Polsce nie doszło do takiej sytuacji jak we Włoszech czy w Hiszpanii, czyli tysięcy zgonów osób zakażonych koronawirusem. Co prawda przyrost zachorowań jest, ale znacznie mniejszy, a dzięki odważnej decyzji uruchomienia gospodarki mimo pandemii Polska nie jest w tak złej sytuacji gospodarczej jak inne kraje.

Przypomnijmy, że Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia od 2018 roku, a wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Natomiast wiceminister Janusz Cieszyński był odpowiedzialny za zakupy sprzętu do walki z koronawirusem – między innymi kontrowersyjne maseczki i respiratory i drogie testy, gdzie wymienia się jego nazwisko wspólnie z nazwiskiem ministra Szumowskiego.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: