Minister Czarnek chce wyrzucić z pracy nauczyciela akademickiego z UAM. Za wpis o Kukizie

Przemysław Czarnek fot. KPRM
Jak powiedział minister, pracownik naukowy „obrzydliwie wyrażał się na temat posła Pawła Kukiza” i w związku z tym nie będzie na tej uczelni pracował. Minister powiedział, że chodzi o jedno z ważnych miast w Polsce – o UAM w Poznaniu.

Minister odniósł się w TVP Info do hejtu, jaki spłynął na Pawła Kukiza za jego głosowanie w sprawie lex TVN. I przy tej okazji wspomniał. że „ten naukowiec, który obrzydliwie wyrażał się na temat posła Pawła Kukiza, z jednego z ważnych miast w Polsce, nie będzie na tej uczelni pracował”, bo dla hejterów nie ma miejsca na uczelniach wyższych.

We wpisie, który miał na myśli minister Czarnek, autor nazwał Pawła Kukiza „gnidą” i „gnojem”, a innych posłów na Sejm, którzy głosowali za przyjęciem tej ustawy – „kundlami Kaczyńskiego”. Według Radia Poznań osobą, o której mówił minister, jest pracownik naukowy UAM, doktor germanistyki. Już wcześniej dał się poznać z komentowania wydarzeń politycznych w internecie w dość radykalny sposób.

Doktor w rozmowie z „Rzeczpospolitą” nie wypiera się wpisów o „gnoju” i „gnidzie”, chociaż ten drugi usunął, bo uznał, że przesadził z emocjami. Właśnie nadmiarem negatywnych emocji spowodowanym sytuacją na sali sejmowej tłumaczył swoje wpisy, podkreślając, że co najmniej równie negatywnie wypowiadała się na ten temat połowa internetu, a określenia użyte przez niego na tym tle przedstawiały się stosunkowo łagodnie.

Pracownik naukowy UAM udostępnił też mem z fotografiami pięciu posłów, w tym Kukiza, podpisanego „kundle Kaczyńskiego”, ale, jak twierdzi, nie on jest jego autorem. Zapytany o to, czy jest tym pracownikiem naukowym, którego miał na myśli minister Czarnek stwierdził, że nie wie. Zapewnił, że konto, z którego publikuje swoje wpisy, jest kontem anonimowym i ani w jego opisie, ani w treści zamieszczanych wpisów nie ma niczego takiego, co pozwoliłoby zidentyfikować właściciela konta. A tym bardziej połączyć go z miejscem pracy, czyli UAM. Konto zostało założone jako anonimowe właśnie dlatego, by mógł wyrażać własne emocje jako osoba prywatna, a nie pracownik naukowy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: