Miliony dla powiatu konińskiego i gminy Turek. „Samorządowcy bardzo dobrze poradzą sobie z przeprowadzeniem tych inwestycji”

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś umowy drogowe na łączną kwotę 8,5 mln zł. Do powiatu konińskiego trafi blisko 7 mln zł, natomiast gmina Turek otrzymała 1,5 mln zł.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska przekazała dziś powiatowi konińskiemu środki na przebudowę drogi pomiędzy miejscowościami Różopole i Piotrkowice. Dotacja wyniesie 3,7 mln zł. To jednak nie jedyne dofinansowanie, z którym przyjechała wicewojewoda. Kolejne środki zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej pomiędzy Koninem a Rudzicą. Na tę inwestycję wojewoda Zbigniew Hoffmann przeznaczył 3,2 mln zł. Z kolei z gminą Turek została podpisana umowa na budowę dróg gminnych na osiedlu Leśna. Dofinansowanie do tej inwestycji to 1,5 mln zł.

Umowy zostały podpisane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – Naszym celem, wspólnie z wojewodą Zbigniewem Hoffmannem jest to, aby środki z Funduszu Dróg Samorządowych sprawiły, by większość wielkopolskich gmin i powiatów mogła podnosić bezpieczeństwo i standard życia mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że samorządowcy z Konina i Turku bardzo dobrze poradzą sobie z przeprowadzeniem tych inwestycji. Gratuluję i życzę powodzenia w realizacji. Niech służy mieszkańcom – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

mat. pras. / op. AS

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaKoninMiliony dla powiatu konińskiego i gminy Turek. "Samorządowcy bardzo dobrze poradzą sobie...