Mieszkania z instalacją fotowoltaiczną

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe zakłada rozwiązania wygodne i ekologiczne – zarówno pod względem zagospodarowania terenu osiedla mieszkaniowego, jak i sposobu ogrzewania budynków.

W celu zmniejszenia emisji CO2 inwestorzy prześcigają się w różnych rozwiązaniach, które bazują na odnawialnych źródłach energii.

Nowoczesne mieszkania – Poznań

Temat rozwiązań energetycznych jest tym bardziej aktualny, że od 2021 roku wprowadzone zostaną zmiany w przepisach budowlanych, które dotyczą przede wszystkim zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Nowe mieszkania mają być bardziej ekologiczne i lepiej ocieplone po to, aby zmniejszyć koszty ocieplenia oraz pozostawiany w związku z nim ślad węglowy.

Fotowoltaika, czyli panele słoneczne, to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Deweloperzy, tacy jak Agrobex z Poznania, z powodzeniem instalują panele słoneczne w nowo budowanych przez siebie osiedlach mieszkaniowych:

  • Mieszkania – Poznań, Rataje – zachęcają spokojnym, zielonym, otoczeniem.
  • Mieszkania – Poznań, Wilczak – również stawiają na okolice. Bloki są niewielkie, 5-6 piętrowe, z przestronnymi balkonami. Osiedla są zamknięte, co znacznie podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. To przyjazne, przejrzyste, funkcjonalne i w dodatku bardzo ekologiczne osiedla wykończonych pod klucz mieszkań.
Wady i zalety instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika jest przede wszystkim tania w użytkowaniu. Koszt wytworzenia oraz instalacji paneli rekompensują późniejsze oszczędności kosztów codziennej eksploatacji mieszkania. Panele słoneczne można zainstalować praktycznie na każdej płaskiej powierzchni. Są ciche i wytwarzają czystą energię, nie pozostawiając po sobie żadnych zanieczyszczeń. Jedynie przy produkcji paneli powstają szkodliwe zanieczyszczenia, jednak w efekcie końcowym przeważają plusy. Energia słoneczna jest niewyczerpana – jej zasoby nie skończą się po kilku latach i nie będzie konieczny remont.

Wykończenia pod klucz

Mieszkania firmy Agrobex są w pełni komfortowe. Lokalizacja, układ pomieszczeń oraz cała infrastruktura są głęboko przemyślane i zaprojektowane z dbałością o funkcjonalność, ale i nowoczesne trendy. Ciekawe i korzystne oferty mieszkań w Poznaniu, znajdą Państwo na stronie www.agrobex.pl – to mieszkania zupełnie nowej generacji, zgodne z normami narzuconymi prze UE – ciepłe, tanie w użytkowaniu i przede wszystkim ekologiczne.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: