sobota, 24 lutego, 2024

Mieszkańcy Grunwaldu nie chcą likwidacji przejść dla pieszych

Radni z osiedla Grunwald Południe chcą wstrzymania prac nad likwidacją przejść dla pieszych przez ulicę Grunwaldzką. “Obowiązkiem miasta Poznania jest czynić przejścia dla pieszych bezpiecznymi, a nie likwidować” – napisali radni.

Zgodnie z decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu zlikwidowane mają być przejścia przez ulicę Grunwaldzką przy Płowieckiej i Promienistej, a ta decyzja bardzo nie podoba się Radzie Osiedla Grunwald Południe, która wystąpiła do prezydenta Jacka Jaśkowiaka z wnioskiem i pilne wstrzymanie prac nad likwidacją przejść, a w zamian zaprojektowanie tam bezpiecznej organizacji ruchu.

“Przejście przy Promienistej jest wykorzystywane przez mieszkańców Ostrorogu Południe do dojścia do przystanków ZTM na Rondzie Nowaka-Jeziorańskiego” – informują radni we wniosku. – “Przejście przy Płowieckiej stanowi dojście wprost do punktów instytucji publicznych: Przedszkola 135 dla dzieci z autyzmem, Domu opieki dziennej (Krótkiego Pobytu) Poranek, sklepu papierniczego Taurus o ogromnych tradycjach przy Grunwaldzkiej 76, który już ucierpiał przez oprotestowany przez Radę Osiedla oparty na wadliwych założeniach projekt drogi rowerowej przygotowany bez konsultacji przez PIM, opieki zdrowotnej Kross przy Grunwaldzkiej 74. Utrudnienie dostępności pieszej dla osób niepełnosprawnych będzie ogromnym obciążeniem, a dla punktów usług utrudnienie dostępu dla stałych klientów może istotnie wpłynąć na ich zachowania konsumenckie”.

Dlatego Rada Osiedla Grunwald Południe wnioskuje o zachowanie przejść dla pieszych, a także udział w programie “Bezpieczne przejście – bezpieczny pieszy” na 2024 rok dla przejść na Marszałkowskiej przy Kasztelańskiej oraz Promienistej przy Grunwaldzkiej.

Źródło: Rada Osiedla Grunwald Południe
Strona głównaPoznańMieszkańcy Grunwaldu nie chcą likwidacji przejść dla pieszych