Mieszkańcy Dopiewa i Swarzędza będą mieli opiekę medyczną w nocy i święta

Swarzędz Zalasewo
Przychodnie w Dopiewie i Swarzędzu zrezygnowały z kontraktu z NFZ, ale już są nowi chętni, którzy przejmą opiekę nad zdrowiem mieszkańców podpoznańskich gmin w nocy i święta.

Gdy pod koniec września dwie podpoznańskie placówki wypowiedziały umowę NFZ na dyżury medyczne w nocy i w święta, nad mieszkańcami kilku okolicznych gmin zawisły czarne chmury. Groziło im, że w nowym roku w nagłych przypadkach, na przykład z chorym dzieckiem, będą musieli jechać aż do Poznania.

NFZ ogłosił jednak nowe konkursy i już udało się wyłonić placówki, które od stycznia zapewnią mieszkańcom opiekę, jak podaje Radio Poznań. Gminy Swarzędz, Kleszczewo, Kostrzyn, Pobiedziska od stycznia będą mogły korzystać z poradni w Swarzędzu przy ul. Kórnickierj 75.

Konkurs dla gmin Buk, Dopiewo, Komorniki i Stęszew jeszcze nie został rozstrzygnięty, ponieważ wpłynęło odwołanie, więc trzeba je rozpatrzyć, co zawsze przedłuża procedurę. Jednak NFZ ma nadzieję, że do stycznia sprawa nocnej i świątecznej opieki medycznej wyjaśni się także i dla tych gmin.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: