zderzenie z sarną fot. policja

Międzychód: Samochód zderzył się z… sarną

Czy tak może wyglądać auto po zderzeniu z sarną? Zdecydowanie może. Ten wygląd to efekt zderzenia, które miało miejsce w niedzielę około godziny 23.00.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie, do wypadku doszło około godziny 23.00 na drodze Góra – Kurnatowice. Kobiety jadące samochodem nie spodziewały się spotkania ze zwierzyną leśną – a powinny mieć to na uwadze – więc zderzenie z sarną, która nagle wyskoczyła tuż przed maskę, nie zakończyło się dobrze. Kierowca, chcąc ominąć zwierzę, zjechał na pobocze, uderzył w leżący kamień i auto dachowało. Na szczęście ani kierowca, ani pasażerka nie odniosły poważnych obrażeń. Sarna, o ile można to było stwierdzić, też nie.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy drogami w rejonach leśnych i polnych szczególnie po zmroku. Wówczas zwierzyna leśna wychodzi na żer, a przed wschodem z niego powraca. Na takich drogach należy jechać zdecydowanie wolnej, by móc w razie spotkania zwierzyny odpowiednio szybko zareagować.
“Nie lekceważmy znaków ostrzegawczych „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b)!” – apelują międzychodzcy policjanci.

KPP Międzychód, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Właściciel auta który ratował uwięzione te osoby z
Właściciel auta który ratował uwięzione te osoby z

Piszecie totalne bzdury.nawiazujac do zderzenia z sarna to sarna padła na miejscu wpadając pod lewe kolo powodując podbicia się auta lewa strona do góry i ściągnięcie tym auto na pobocze gdzie leżały dwa duże głazy przez które auto dachowalo.zdarzenie miało miejsce 21.30 A 23 dopiero przyjechała policja .