Międzychód: Mail z pogróżkami dla burmistrza. „Żebyś już poszedł do piachu”

burmistrz Krzysztof Wolny fot. K. Wolny FB

Burmistrz Krzysztof Wolny otrzymał maila z pogróżkami od anonimowego nadawcy. Jego autor twierdzi, że burmistrz „morduje obywateli Polski” – prawdopodobnie chodzi mu o szczepienia. Sprawa została zgłoszona na policję.

W mailu jego autor zapowiedział, że w harcerstwie nauczył się używać saperki do kopania, ale burmistrzowi „przy…bie” nią w głowę, żeby już poszedł do piachu.

Mail przyszedł na ogólną skrzynkę mailową urzędu w Międzychodzie, a o treści wiadomości poinformował sam burmistrz na swoim profilu społecznościowym. Jest zdania, że mail jest związany ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi.

„Również takie przedświąteczne mejle otrzymuję” – napisał. – „Osobiście namawiam wszystkich mieszkańców do szczepienia, sam jestem już zaszczepiony trzecią dawką. Jestem jednak świadom, że wybór należy do Państwa, dlatego tylko zachęcam zaszczepcie się dla siebie i bliskich”.

Burmistrz powiadomił już o mailu policję i czeka na jej działania – przyznaje, że nie czuje się komfortowo ze świadomością, iż któryś z mieszkańców życzy mu śmierci. Zdarzyło mu się to pierwszy raz, mimo że w samorządzie działa od wielu lat.

Źródło: miedzychod.naszemiasto.pl