Międzychód: Kierowca, który wjechał w dom, usłyszał zarzuty

samochód wjechał w dom fot. policja Międzychód
Spowodowanie wypadku w komunikacji, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Taki zarzuty usłyszał 30-latek, który wjechał w dom w Sierakowie.

Wypadek miał miejsce 4 sierpnia przed 5.00 rano. 30 – letni mężczyzna, który miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, wjechał w budynek mieszkalny w Sierakowie przy ulicy Poznańskiej.

Policja ustaliła, że mężczyzna (obcokrajowiec, zamieszkujący na terenie powiatu szamotulskiego) jadąc ulicą Wroniecką nie dostosował się do znaku B-20 (stop) i z dużą prędkością uderzył w barierę drogową oraz budynek mieszkalny. W budynku w chwili zdarzenia znajdowało się 8 osób – na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego, które wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie znajdował się również pasażer. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Pasażer poniósł obrażenia w postaci złamanego obojczyka oraz mostka, natomiast kierujący po przeprowadzonych badaniach lekarskich został zatrzymany przed funkcjonariuszy i osadzony w areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty: spowodowania wypadku w komunikacji, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zawnioskowano również o tymczasowy areszt: posiedzenie aresztowe ma odbyć się jeszcze dziś.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: