Michał Bajor i „Kolor Cafe” (ZDJĘCIA)

Michał Bajor - Kolor Cafe fot. Magda Zając

„Kolor Cafe” to tytuł najnowszej płyty Michała Bajora, na której znalazły się najsłynniejsze przeboje francuskie i włoskie. Artysta wrócił do swoich pierwszych fascynacji muzycznych, nadając im dzieki swojemu mistrzostwu całkiem nowy, oryginalny charakter.

Artysta wspominał, że jak wszyscy nastolatkowie z jego pokolenia słuchał Beatlesów i był zachwycony muzyką „Czwórki z Liverpoolu”, ale nie przeszkadzało mu to zachwycać się muzykę zupełnie innego rodzaju, choć równie wyjątkową: utworami Edith Piaf, Charlesa Aznavoura czy laureatów festiwalu w San Remo.

Na płycie „Kolor Cafe” artysta wrócił do tych fascynacji i wybrał spośród nich 19 utworów, które ostatecznie znalazły się na płycie. Udało mu się zachować ich niepowtarzalny francuski i włoski klimat, ale jednocześnie wzbogacić o własną wrażliwość artystyczną, nadając tej muzyce zupełnie inny wymiar.

Jak to wypadło – miłośnicy talentu Michała Bajora mogli się przekonać na żywo podczas środowego koncertu w Collegium Da Vinci. Pozostali mogą już na płycie posłuchać takich utworów jak „Je sui malade” Dalidy, „Couleur cafe” Gainsburga, „Quando, quando” czy „Hymn miłości” Edith Piaf.

Podziel się: