sobota, 24 lutego, 2024

Miasto podpisało porozumienie z Ochotniczą Strażą Pożarną

OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego i OSP Głuszyna ponownie zostaną włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.Takie porozumienie podpisało z obiema jednostkami miasto .

KSRG funkcjonuje w Polsce od 1995 roku i skupia różne podmioty ratownicze, dzięki czemu działania są szybsze i bardziej skuteczne. Chodzi tu nie tylko o gaszenie pożarów i walkę z klęskami żywiołowymi, ale także ratownictwo ekologiczne i medyczne.
Także od 1995 r. w KSRG w Poznaniu działa Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego, a od prawie 10 lat do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego należą OSP GRS i OSP Głuszyna.

Po tym czasie trzeba było odnowić wzajemną umowę. Na jej podstawie Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP przygotuje wniosek o ponowne włączenie tych jednostek do KRSG, a decyzję w tej sprawie podejmie Komendant Główny PSP w Warszawie.

Ze strony straży pożarnej porozumienie podpisali st. bryg. Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i przedstawiciele zarządu poszczególnych OSP. Władze Poznania reprezentował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, który podziękował strażakom za pracę dla lokalnych społeczności.

– Bardzo poważnie traktujemy względy bezpieczeństwa – zapewnił zastępca prezydenta. – Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że na strażaków ochotników zawsze można liczyć. Nie tylko na co dzień, ale także w kryzysowych sytuacjach.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańMiasto podpisało porozumienie z Ochotniczą Strażą Pożarną