piątek, 23 lutego, 2024

Mgła opóźniła przyjazd karetki. Pomogli strażacy

Do mężczyzny uskarżającego się na bóle w klatce piersiowej z pomocą przyjechali strażacy. Bo na karetkę z powodu mgły, musiałby zbyt długo czekać. Dzięki pomocy strażaków mężczyzna na czas trafił do szpitala.

Do incydentu doszło wieczorem 31 października. Na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Ciemierowa, wzywając karetkę pogotowia ze względu na ból w klatce piersiowej, jak informuje portal “wrzesnia INFO”

Jednak z przyjazdem karetki był problem – tego wieczora w całej okolicy panowała bardzo gęsta mgła, która sprawiała, że karetka jechałaby znacznie dłużej niż zwykle. Dla mężczyzny z atakiem serca – o wiele za długo. Dyspozytor numeru alarmowego poprosił więc o pomoc wrzesińskich strażaków – a ci natychmiast udowodnili, że zawsze można na nich liczyć.

Jak powiedział portalowi Jakub Nawrocki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, do Ciemierowa wysłano zastępy z Wrześni, Pyzdr i Lisewa. gdy strażacy dotarli na miejsce, znaleźli mężczyznę leżącego w łóżku, ale przytomnego. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy i opiekowali się nim do przyjazdu karetki. A ratownicy medyczni zabrali go do szpitala.

Strona głównaWielkopolskaMgła opóźniła przyjazd karetki. Pomogli strażacy