Mężczyźni zatrzymani przez straż graniczną. Szli poboczem autostrady A2

straż graniczna fot. NOSG

Funkcjonariusze placówki straży granicznej w Kaliszu 5 sierpnia zatrzymali trzech Irańczyków, którzy szli pieszo poboczem autostrady A2 w kierunku zachodniej granicy Polski. Obecnie mężczyźni przebywają w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Wędrujących pieszo autostradą Irańczyków zauważyli konińscy policjanci w powiecie słupeckim. Trzech mężczyzn w wieku 24, 33 i 36 lat okazało się obywatelami Iranu. Żaden z nich nie miał dokumentów potwierdzających, że przebywa w Polsce legalnie.
– Z ustaleń policjantów wynikało, że cudzoziemcy podróżowali w kierunku Niemiec osobowym fordem, który brał udział w kolizji drogowej na autostradzie A2 – wyjaśnia por. SG Paweł Biskupik p. o. rzecznika prasowego komendanta NOSG. – Po tym zdarzeniu drogowym migranci, nie wiedząc, gdzie się znajdują, pieszo oddalili się poboczem trasy A2 w kierunku zachodniej granicy Polski.

Ponieważ trzech cudzoziemców przebywało w Polsce nielegalnie, zatrzymano ich i wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, Irańczycy będą przebywać w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Podziel się: