Mężczyzna w rzece. Strażacy natychmiast rzucili się na ratunek

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Trzej strażacy-ochotnicy z OSP KSRG Konin-Chorzeń i jeden z OSP Żychlin jak co poniedziałek wybrali się pograć w piłkę. Po drodze na boisko zobaczyli w rzece dryfującego człowieka. Bez zastanowienia podjęli akcję ratunkową i uratowali życie mężczyzny.

“To miał być normalny poniedziałek… właśnie w ten dzień, wieczorem, nasi druhowie spotykają się na sportowej integracji” – informuje OSP KSRG Konin-Chorzeń na swoim profilu na Facebooku. – “Najczęściej grają w piłkę nożną – od jesieni do wiosny na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie, a w sezonie “ciepłym” na Orliku przy CKU. Czasem zapraszają kolegów z innych jednostek OSP, a także PSP. Korzyści z takich spotkań chyba nie trzeba wymieniać, ale mało kto się spodziewał, że taka integracja może uratować komuś życie!”.

21 sierpnia strażacy znów szli pograć w piłkę: Patryk Wojciechowski, Adrian Kaczmarek oraz Patryk Bąkowski z OSP KSRG Konin-Chorzeń i Szymon Budka z OSP Żychlin. Idąc bulwarem zauważyli człowieka dryfującego w rzece i natychmiast rzucili się na ratunek.

“Bez chwili namysłu Patryk Wojciechowski i Szymon wbiegli do wody, by wydostać go na brzeg, skąd asekurował ich Adrian i “Bąku” – czytamy na profilu OSP Konin-Chorzeń. – “Sprawna i szybka akcja zaowocowała szczęśliwym wydostaniem z wody mężczyzny, który, jak się potem okazało, próbował popełnić samobójstwo”.

Strażacy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym z wezwanej karetki. O całej sprawie poinformowali też policję – a przy okazji przypominają, że osoby w kryzysie psychicznym, które potrzebują pomocy, zawsze mogą zadzwonić pod bezpłatny numer 800 108 108, gdzie otrzymają pomoc specjalistów.

Źródło: OSP Chorzeń

Podziel się: