Teatralka fot. Sławek Wąchała
Polska kadra, która przygotowuje się do nadchodzącego mundialu zmierzy się dzisiaj w Poznaniu z reprezentacją Chile. Jak poradzą sobie podopieczni Adama Nawałki?

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia można by powiedzieć. Polscy piłkarze po dobrych występach na Mistrzostwach Europy dwa lata temu oraz po przejściu w dobrym stylu przez eliminacje do Mistrzostw Świata ostro rozbudzili apetyty polskich kibiców.

 

Piłkarze Adama Nawałki przed samym wielkim turniejem w Rosji rozegrają dwa sparingi. Dzisiejszy w Poznaniu z Chile oraz 12 czerwca w Warszawie z Litwą. Jest to ostatnia możliwość sprawdzenia formy kadry przed mundialem oraz znalezieniem rozwiązań na wszystkie problemy. A tych ostatnich pojawiło się trochę…

 

Przede wszystkim kontuzji podczas zgrupowania nabawił się nasz najlepszy obrońca Kamil Glik. Zawodnik występujący na co dzień w AS Monaco podczas zabawy w siatko-nogę, przy próbie zrobienia przewrotki niefortunnie upadł na ziemię i uszkodził sobie bark. Jego występ na turnieju stanął przez to pod dużym znakiem zapytania.

 

W nie najwyższej formie ostatnio również jest najlepszy obecnie polski zawodnik Robert Lewandowski, który po świetnym początku sezonu końcówkę miał zdecydowanie słabszą. Może to być jednak spowodowane zamieszaniem transferowym, które się toczy wokół naszego kapitana.

 

Co ciekawe Kamila Glika w wyjściowym składzie zastąpi prawdopodobnie Jan Bednarek, dla którego będzie to powrót do Poznania. Młody obrońca nie jest jednak jednym kadrowiczem, który ma miłe wspomnienia ze stolicy Wielkopolski. W przeszłości barwy poznańskiego Lecha reprezentowało aż ośmiu zawodników powołanych przez Adama Nawałkę. Są to Łukasz Fabiański, Jan Bednarek, Karol Linetty, Bartek Bereszyński (chociaż, akurat on czasu tutaj tak dobrze wspominać nie musi…), Sławomir Peszko, Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk i Dawid Kownacki. Lista może się powiększyć jeszcze o Marcina Kamińskiego, który zastąpi Kamila Glika w kadrze na mundial, gdyby ten drugi ostatecznie nie był jednak w stanie zagrać na turnieju.

 

Początek spotkania z Chile o godz. 20.40. Mecz będzie można obejrzeć na TVP1 oraz TVPSport (początek studia przedmeczowego już od godziny  19.40). Transmisja pojawi się również na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Podziel się:

Ostatnio dodane: