Mateusz Morawiecki w Wielkopolsce. “Na tym chcemy opierać nasze działania”

Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Mateusz Morawiecki, premier Polski, przyjechał dzisiaj do Koła. Na miejscu mówił m.in., że jego ugrupowanie “dba o ojczyznę, rodzinę, patriotyzm i tradycję”.

O przyjeździe Mateusza Morawieckiego do Wielkopolski informowaliśmy wczoraj. Premier miał m.in. spotkać się z mieszkańcami regionu w ramach serii spotkań, które obecnie politycy Prawa i Sprawiedliwości odbywają po Polsce, żeby rozmawiać z wyborcami. Rozmowy mają dotyczyć m.in. bieżących problemów, a wśród tych najbardziej ostatnio odczuwalnych są m.in. wysoka inflacja, wysokie ceny paliw na stacjach benzynowych oraz rosnące raty kredytów.

– Jesteśmy partią, która dba o ojczyznę, rodzinę, patriotyzm i tradycję. Na tym chcemy opierać nasze działania – mówił premier. – Cieszę się, że ta ziemia tak pięknie zagospodarowana rozwija się coraz lepiej. To co było zmorą lat poprzednich – wysokie bezrobocie, masowe wyjazdy za chlebem – przechodzą już do przeszłości – kontynuował Morawiecki.

Polityk odniósł się też do rosnących rat kredytów, wskazując, że za rządów PO-PSL też zdarzało się, że WIBOR również był na wysokim poziomie. Przypomniał, że obecnie można skorzystać z wakacji kredytowych. Morawiecki wspomniał też o obniżce PIT oraz obniżce VAT na energię, która miała spowolnić wzrost cen.

Nagranie z wystąpienia premiera:

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/videos/533720971768465/

Źródło: FB / Polska News / TenPoznan

Podziel się: