Mateusz Czyżycki piłkarzem Warty Poznań

Mateusz-Czyżycki fot. Piotr Leśniowski Warta Poznań
Środkowy pomocnik Mateusz Czyżycki przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole do Warty Poznań. 22-latek podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jest drugim wzmocnieniem beniaminka PKO Ekstraklasy w tym oknie transferowym.

– Już od jakiegoś czasu prowadziłem rozmowy z dyrektorem sportowym Warty Poznań, ponadto ten klub doradził mi też mój menedżer. No i trener Piotr Tworek przedstawił mi fajny plan, jaki ma na drużynę. Usłyszałem, że mam spore szanse na grę, ale oczywiście muszę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Podoba mi się taka perspektywa – mówi Mateusz Czyżycki, o którego walczyło kilka innych klubów, także z Ekstraklasy. – Najbardziej konkretna była Stal Mielec, w której grałem przez dwa lata jako junior. Dobrze wspominam ten czas, ale jestem teraz w Poznaniu i wybrałem Wartę, która była najbardziej konkretna i miała na mnie najlepszy plan.

Nowy piłkarz „Zielonych” ma za sobą dobry sezon w barwach Odry Opole, dla której strzelił 3 gole i zaliczył 3 asysty w 31 meczach w Fortuna 1 Lidze. W sumie rozegrał na tym poziomie 65 spotkań, a na szczeblu centralnym – ma już 113 występów. – Chcę zadebiutować w Ekstraklasie i zagrać w niej jak najwięcej. Myślę, że naszym wspólnym zadaniem będzie pokazanie się z jak najlepszej strony i osiągnięcie celu, jakim będzie spokojne utrzymanie się w Ekstraklasie – mówi Mateusz Czyżycki.

– Mateusz był naszym celem numer 1 w tym oknie transferowym. To gracz do środka pola. Jest ofensywnym pomocnikiem, ale równie dobrze radzi sobie w roli środkowego pomocnika, jak i defensywnego pomocnika. Jego transfer ma podnieść jeszcze bardziej naszą jakość w drugiej linii i zwiększyć rywalizację wśród pomocników – wyjaśnia Robert Graf, dyrektor sportowy poznańskiego klubu. – Faktycznie, rozmawialiśmy od kilku miesięcy i cieszymy się, że udało się go przekonać do skorzystania z naszej oferty. Mateusz jest wciąż młodym piłkarzem o dużym potencjale i z radością przyjmujemy fakt, że zdecydował się do nas dołączyć i budować swoją przyszłość wspólnie z Wartą Poznań.

Nowy nabytek „Zielonych” przechodzi do beniaminka PKO Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole, a wcześniej grał m.in. w Siarce Tarnobrzeg i Stali Mielec. Jest wychowankiem Okocimskiego ze swojego rodzinnego Brzeska. Ma 175 wzrostu i waży 72 kg.

Mateusz Czyżycki jest drugim piłkarzem, który związał się z Wartą Poznań w tym oknie transferowym. Wcześniej do drużyny dołączył inny pomocnik, Fot.

Warta Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: