sobota, 9 grudnia, 2023

Martwy mężczyzna znaleziony w mieszkaniu. Sprawą zajmuje się policja

W jednym z mieszkań przy ulicy Górnośląskiej w Kaliszu znaleziono martwego mężczyznę. W mieszkaniu były też dwa martwe koty. Sprawą zajmuje się policja – ciało zmarłego zabezpieczono do sekcji zwłok, a znaleziony żywy kot został przewieziony do schroniska.

O tragedii poinformowało 6 października Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Urzędu Miasta Kalisza na swoim profilu na Facebooku.
“Mieliśmy dzisiaj bardzo przykrą interwencję” – czytamy w informacji. – “Właściciel mieszkania umarł około trzech tygodni wcześniej. Jego nieobecność zaalarmowała sąsiadów. Dzisiaj otworzono mieszkanie i okazało się, że właściciel jest martwy. W mieszkaniu przebywały cztery koty. Dwa z nich już nie żyły, trzeci schował się i nie można go znaleźć z uwagi na stan lokalu, a czwarty trafił właśnie do schroniska. Stan kotka, który do nas trafił, nie pozwala jeszcze na ocenę jego szans na przeżycie. Brakujący kotek jest ciągle poszukiwany, ale proszę nam uwierzyć, że nie jest łatwo z uwagi na ogrom walających się wszędzie śmieci”.

Gdy czwarty kot zostanie znaleziony, również zostanie przekazany do schroniska – pracownicy biura zadeklarowali, że czekają na kolejne wezwanie, choć cała sprawa wstrząsnęła tymi, którzy byli na tej interwencji.

Sprawą zajmuje się też policja. Jak powiedziała portalowi Kalisz Nasze Miasto podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskiej policji, ciało zmarłego na polecenie prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji, która ma wyjaśnić przyczynę zgonu, choć wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci mężczyzny.

Policję wezwali pracownicy Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych – zostali zawiadomieni przez mieszkańców kamienicy, że lokator mieszkania na parterze, samotny mężczyzna, nie był widziany od dłuższego czasu, a z lokalu czuć nieprzyjemny zapach. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi mieszkania, pracownicy wezwali policję, a później także pracowników schroniska ze względu na znalezione koty.

Źródło: Kalisz Nasze Miasto, Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Urzędu Miasta Kalisza
Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewMartwy mężczyzna znaleziony w mieszkaniu. Sprawą zajmuje się policja