Marszałek przekazał dodatkowe pieniądze na wakacje dla dzieci i młodzieży z Wielkopolski

wakacje, morze, plaża fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansował organizację wypoczynku wakacyjnego dla 592 młodych osób – dzieci i młodzieży z terenu Wielkopolski. 10 oganizacji wyłonionych w konkursie dostało łącznie 1 000 000 zł.

Pieniądze są przeznaczone na organizację wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży, wychowujących się w rodzinach z problemem uzależnień. Kolonie lub obozy będą trwały do kilkunastu dni, odbywały się nad morzem lub w górach, a ich uczestnicy będą mogli także wziąć udział w wycieczkach pieszych i rowerowych oraz w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych organizowanych w danym rejonie.

– Każde dziecko zasługuje na radość i uśmiech, dlatego nasze działania skierowane są na wsparcie najmłodszych. Celem jest danie dzieciom przestrzeni wolnej od problemów, by doświadczały pozytywnych wrażeń, a w swoich życiowych wyborach kierowały się dobrymi wartościami – podkreśla Paulina Stochniałek, członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Dodatkowo podczas tych wyjazdów odbędą się zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów: elementy treningu asertywności, nabywanie umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Pieniądze przeznaczone na dofinansowanie do wypoczynku wakacyjnego pochodzą z opłat za wydawanie w Urzędzie Marszałkowskim zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości do 18 proc. alkoholu.

Podziel się: