Marsz Równości przejdzie przez Kalisz. W tym roku odbędzie się pod hasłem “Calisia pride”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Marsz Równości w tym roku odbędzie się pod hasłem “Calisia pride”. “Nazwa nawiązuje do muzycznej historii naszego miasta. Chcemy przez to przekazać, że osoby LGBTQIAP+ żyją wśród nas “od zarania dziejów” – wyjaśnia Stowarzyszenie Bank Równości, organizator marszu.

Marsz Równości wyruszy 9 września 2023 z Parku Przyjaźni od strony ulicy Skalmierzyckiej. Reszta trasy zostanie podana dzień przed wyruszeniem marszu ze względów bezpieczeństwa.
“Zabierzcie wszystkie swoje tęczowe flagi, chorągiewki, gadżety i akcesoria!” – zapowiadają organizatorzy na profilu marszu na Facebooku. – “Będziemy maszerować przez miasto w akompaniamencie świetnej clubowej muzyki, krzycząc nasze hasła i walcząc o równość dla wszystkich dyskryminowanych w tym kraju mniejszości! Calisia Pride to wydarzenie dla wszystkich osób, które czują dumę z bycia tym, kim są – ludźmi pełnymi miłości i akceptacji dla drugiego człowieka!”.

Jak deklaruje Stowarzyszenie Bank Równości, zaproszeni mogą się czuć wszyscy, którzy chcą świętować tę dumę i którzy wspierają postulaty ochrony prawnej przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, równości małżeńskiej, adopcji dzieci przez pary jednopłciowe oraz prawne uznanie Tęczowych Rodzin, ułatwienia procesu tranzycji dla osób transpłciowych, prawa do aborcji na życzenie, rzetelnej edukacji seksualnej w każdej szkole, lepszego dostępu do opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, walki z wykluczeniem osób z niepełnosprawnościami oraz wsparcia osób uchodźczych.

Jak poinformował portal “kalisz24 INFO”, Stowarzyszenie Bank Równości ponownie złożyło wniosek o objęcie marszu honorowym patronatem prezydenta Krystiana Kinastowskiego, jak robi co roku. I ponownie prezydent odmówił patronatu, tłumacząc, że wydarzenie a minimalny związek z zakresem zadań prezydenta. Ale życzy organizatorom powodzenia.

Podziel się: