Marsz Równości przejdzie przez Kalisz. W Pleszewie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz Równości 2022 fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

9 września przez Kalisz przejdzie trzeci już Kaliski Marsz Równości pod hasłem “Calisia Pride” – ta nazwa nawiązuje do muzycznej historii miasta. “Chcemy przez to przekazać, że osoby LGBTQIAP+ żyją wśród nas “od zarania dziejów” – wyjaśniają organizatorzy ze Stowarzyszenia Bank Równości.

Marsz wyruszy 9 września o godzinie 14.00 z Parku Przyjaźni – reszta trasy zostanie ze względów bezpieczeństwa podana na dzień przed wydarzeniem.
“Zabierzcie wszystkie swoje tęczowe flagi, chorągiewki, gadżety i akcesoria!” – informuje Stowarzyszenie Bank Równości. – “Będziemy maszerować przez miasto w akompaniamencie świetnej klubowej muzyki, krzycząc nasze hasła i walcząc o równość dla wszystkich dyskryminowanych w tym kraju mniejszości! “Calisia Pride” to wydarzenie dla wszystkich osób, które czują dumę z bycia tym, kim są – ludźmi pełnymi miłości i akceptacji dla drugiego człowieka!”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy wspierają ich postulaty: ochronę prawną przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, równość małżeńską, adopcję dzieci przez pary jednopłciowe oraz prawne uznanie Tęczowych Rodzin, ułatwienie procesu tranzycji dla osób transpłciowych, walkę z dyskryminacją ze względu na płeć, prawo do aborcji na życzenie, rzetelną edukację seksualną w każdej szkole, lepszy dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, walkę z wykluczeniem osób z niepełnosprawnościami oraz wsparcie osób uchodźczych.

Z kolei po sąsiedzku w Pleszewie 10 września zaplanowano Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku marsz odbywa się pod hasłem “Dzieci przyszłością Polski” i rozpocznie mszą świętą w parafiach pw. Najświętszego Zbawiciela (godz. 11.00), pw. św. Floriana (godz.11.45) oraz Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie (godz.12.15). Po mszach uczestnicy marszu przejdą do Ogrodu Jordanowskiego, gdzie o godz. 13.00 rozpocznie się festyn z konkursami i zabawami dla dzieci i dorosłych.

Źródło: Stowarzyszenie Bank Równości, "zpleszewa"

Podziel się: