sobota, 9 grudnia, 2023

Marsz Kejterka przejdzie przez Poznań. Wszystkie psy mile widziane!

“Zabierz psa na wspólny spacer” – zachęcają władze Poznania. 7 października odbędzie się druga edycja Marszu Kejterka. Psiaki i ich właściciele będą szli pod hasłem: “w Poznaniu krzywdzenie zwierząt nie przejdzie, przejdzie za to Marsz Kejterka”.

Pierwszy marsz odbył się w ubiegłym roku przy stadionie na Bułgarskiej i cieszył sporym powodzeniem. W tym roku właściciele psów spotkają się 7 października, o godzinie 11.00 na skwerze im. Karola Hoffmanna przy Dolnej Wildzie na wysokości POSiR, a później wspólnie przemaszerują do parku im. Jana Pawła II.

“Na marszu mile widziane są zarówno psy małe, jak i duże, rasowe oraz mieszańce. Udział mogą wziąć także sympatycy zwierząt, ludzie dobrej woli, którym los zwierząt nie jest obojętny, a swoją obecnością chcą dać wyraz empatii z kejtrami” – informują władze Poznania. – “Na wydarzeniu pojawią się także kejtry schroniskowe. Będą one reprezentować wszystkie czworonogi, które z różnych przyczyn straciły swojej domy i czekają na nowych właścicieli. Dla osób, które myślą o przygarnięciu adopciaka pod swój dach – będzie to doskonała okazja poznania psów przebywających w schronisku”.

Jednak właściciele psów powinni pamiętać o zasadach bezpieczeństwa – a przede wszystkim muszą sobie zadać pytanie, czy ich pies na pewno będzie się czuł dobrze w towarzystwie wielu innych psów. Jeśli nie – lepiej go nie zabierać na wydarzenie. Ale nawet jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, to i tak podczas marszu trzeba zadbać o bezpieczny dystans między uczestnikami, trzymać psa na smyczy i bacznie obserwować jego reakcję.

Podczas wydarzenia będą obecni pracownicy schroniska, opiekunowie psów oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Poznania, z którymi będzie można porozmawiać na temat odpowiedzialnej adopcji, dostępnych wybiegów dla psów, a także zasad bezpiecznego poruszania się z psem w mieście. Warto dodać, że na miejscu będzie można zrobić sobie zdjęcie ze swoim psiakiem i od razu otrzymać odbitkę – a w zamian wpłacić dowolny datek do puszki fundacji Głosem zwierząt. Zebrane pieniądze wspomogą działalność poznańskiego schroniska.

Źródło: UMP
Strona głównaLifestyleMarsz Kejterka przejdzie przez Poznań. Wszystkie psy mile widziane!